i7 9700K RTX 2080 Super Sistemde CS:GO Donuyor

CanR6

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;

Sadece CS:GO'da diğer oyunlarda hiçbir sorun yok, terörist takımında her Level'de olmuyor ama mutlaka her oyuna girdiğimde 1-2 defa yapıyor. Bazen 3-4 defa sadece terörde oluyor branda donup kalıyor. Sistem ses geliyor mecbur oyunu Alt+Tab yapıp kapatıp tekrar bağlanmak zorunda kalıyorum. Format attım ama fayda etmedi. Sorun neden olabilir? Display Port kablosundan olabilir mi diyeceğim ama ne alakası var, dust 2 haritasında yapıyor bunu. CS:GO'yu sildim tamamen baştan kurdum dosya doğruladım DX güncelledim nafile. Çıldırttı beni. Aylardır böyle yapmadığım bir şey kalmadı. Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum. Sistemim imzamda yazıyor.

Sistem: Intel Core i7 9700K | Gigabyte Z390 Aorus Master Anakart | G.Skill Trident Z Neo RGB 64 GB (2x32 GB) DDR4-3600 MHz | MSI GeForce RTX 2080 Super Gaming Trio 8 GB GDDR6 256 Bit | Samsung 500GB 980 Pro NVMe M.2 SSD | Samsung 1TB 970 EVO NVMe M.2 SSD | Cooler Master MB511 Mesh Kasa | Seasonic Focus Plus 850W 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı | Gigabyte Aorus Liquid Cooler RGB 240mm | MSI 27 Optix MPG27CQ2 144Hz 1ms 2X HDMI DP RGB GAMESENSE WQHD FreeSync Curved Gaming monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar;

Sadece CS:GO'da diğer oyunlarda hiçbir sorun yok, terörist takımında her Level'de olmuyor ama mutlaka her oyuna girdiğimde 1-2 defa yapıyor. Bazen 3-4 defa sadece terörde oluyor branda donup kalıyor. Sistem ses geliyor mecbur oyunu Alt+Tab yapıp kapatıp tekrar bağlanmak zorunda kalıyorum. Format attım ama fayda etmedi. Sorun neden olabilir? Display Port kablosundan olabilir mi diyeceğim ama ne alakası var, dust 2 haritasında yapıyor bunu. CS:GO'yu sildim tamamen baştan kurdum dosya doğruladım DX güncelledim nafile. Çıldırttı beni. Aylardır böyle yapmadığım bir şey kalmadı. Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum. Sistemim imzamda yazıyor.

Sistem: Intel Core i7 9700K | Gigabyte Z390 Aorus Master Anakart | G.Skill Trident Z Neo RGB 64 GB (2x32 GB) DDR4-3600 MHz | MSI GeForce RTX 2080 Super Gaming Trio 8 GB GDDR6 256 Bit | Samsung 500GB 980 Pro NVMe M.2 SSD | Samsung 1TB 970 EVO NVMe M.2 SSD | Cooler Master MB511 Mesh Kasa | Seasonic Focus Plus 850W 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı | Gigabyte Aorus Liquid Cooler RGB 240mm | MSI 27 Optix MPG27CQ2 144Hz 1ms 2X HDMI DP RGB GAMESENSE WQHD FreeSync Curved Gaming monitör
Ayarlar kısmından vsync vs. Kapatın. Genel olarak çökme sebebiyeti verir. Ve cpu frekansınıza dikkat edin cs go az kullanıp çok fps veren oyunlardan yüke girmediğinden anlık donup siyah ekran veyahut anlık takılmalar gibi saçmalıklara sebep olabilir.

FPS değerlerin ortalama ne kadar?
Branda donup kalıyor lakin ses geliyor demişsin monitör ile ilgili olamaz ama akla soru işareti getirmiyor değil!

Merhaba arkadaşlar;

sistem: Intel Core i7 9700K | Gigabyte Z390 Aorus Master anakart | G.Skill Trident Z Neo RGB 64 GB (2x32 GB) DDR4-3600 MHz | MSI GeForce RTX 2080 Super Gaming Trio 8 GB GDDR6 256 Bit | Samsung 500GB 980 Pro NVMe M.2 SSD | Samsung 1TB 970 EVO NVMe M.2 SSD | Cooler Master MB511 mesh kasa | Seasonic Focus Plus 850W 80+ Gold tam modüler güç kaynağı | Gigabyte Aorus Liquid cooler RGB 240mm | MSI 27 Optix MPG27CQ2 144Hz 1ms 2X HDMI DP RGB gamesense wqhd FreeSync Curved Gaming monitör.

Çünkü ekran kartı ve işlemciniz çok güçlü oyunu açmadan önce tüm başlatma seçeneklerini silin oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulayın ve eğer işlemci ve ekran kartı az kullanılıyorsa konsola fps_max 0 yazarak sorunu çözebileceğinizi umuyorum.

Sıcaklıklar normal 60 derece maksimum bu sorun her zaman olmuyor mesela canı isterse yapıyor çok garip bir şey arkadaşlar çözemedim bir türlü.

Geri
Yukarı