I7 9700K şu anda alınır mı?

AlperTT

Hectopat
Benim çok acil bir şekilde bilgisayar toplama durumum var. İ7 9700K alacaktım fakat bu haftadan beri 10. nesil işlemci haberleri gelmeye başladı. Sizce beklemeli miyim? Ne kadar fark olur ve en önemlisi 10. nesil ne zaman piyasaya sürülür?

Son düzenleme:
LGA 1159 Soket gerektirecek yeni işlemciler. Ayrıca güzel bir gelişim bekleniyor 10.nesil işlemcilerden. Bilgiler benden karar vermesi senden hocam :d

Sanıyorum ki fiyatları uçuk olacaktır. Dolarda yükselme bekleniyor. Ayrıca toplayacağın bilgisayara göre alacağın işlemci değişir. i7 9700K şuan senin için fazlasıyla yeterli olacaktır. Zaten 10.nesil de alsan 9.nesil de alsan oyun için kullanacağın için performansta pek kayıp olacağını düşünmüyorum. Şimdi aldığın sisteme upuzun bir süre upgrade yapmazsın bence. Acele etme heyecan yapıp pişman olma yani, ama 10.nesili beklemene gerek olduğunu düşünmüyorum. Benim görüşüm bu yönde.

10. nesili beklemek gereksiz çünkü kapitalizm denen şey ne yazık ki yeni çıkanı öncekinden çok üstün kılmıyor. Al 9700k ve yanına Asus Rog Strix z390-E anakartı mis.

Bana kalırsa 8 ve 9 arasındaki nesilde fazla fark yoktu o yüzden bu nesile bence fazla yatırım yapacaklarını düşünüyorum ve AMD 3. nesil ataklarını gördükten sonra daha da yoğunlaşır gibime geliyor en azından çok çekirdek kısmını çözecekler gibi.

10.neslin çıkmasını bekle belki 10.nesil ile birlikte 9.neslin fiyatlarında düşüş olabilir ayrıca atladığımız noktaydı arkadaş güzel hatırlattı, 4 yılda bir devrim yapıyor resmen intel bu yüzden 10.nesil biraz daha beklenilebilir oluyor ayrıca diğer arkadaşın da dediği gibi AMD şu sıralar intel'i kıskandırcak düzeyde çalışmalar yapıyor intel 10.nesil ile "Bizde burdayız" diyebilir. Bence 10.nesili beklemekte fayda var.

10.neslin çıkmasını bekle belki 10.nesil ile birlikte 9.neslin fiyatlarında düşüş olabilir ayrıca atladığımız noktaydı arkadaş güzel hatırlattı, 4 yılda bir devrim yapıyor resmen intel bu yüzden 10.nesil biraz daha beklenilebilir oluyor ayrıca diğer arkadaşın da dediği gibi AMD şu sıralar intel'i kıskandırcak düzeyde çalışmalar yapıyor intel 10.nesil ile "Bizde burdayız" diyebilir. Bence 10.nesili beklemekte fayda var.
Şu anda 8700k'nın fiyatı neredeyse 9700k ile aynı.
Yani fiyatının çok düşeceğini beklemiyorum. Son söylentilere göre 10. Nesil de aynı 14nm mimariyi kullanacaklarmış. Artık ne kadar daha iyileştirebilirler. İntel hâla daha tek çekirdekli performansta Amd'nin önünde olduğu için oyunlardan daha iyi fps veriyor. Ben aslında kıbrıstayım ve sadece 1 haftalığına Türkiye'ye geldim. Yani bu hafta içerisinde almazsam 2019 aralık'a kadar beklemem gerekecek( yani Türkiye'ye bir daha geri döneceğim en yakın zaman baya uzakta)

Şu anda 8700k'nın fiyatı neredeyse 9700k ile aynı.
Yani fiyatının çok düşeceğini beklemiyorum. Son söylentilere göre 10. Nesil de aynı 14nm mimariyi kullanacaklarmış. Artık ne kadar daha iyileştirebilirler. İntel hâla daha tek çekirdekli performansta Amd'nin önünde olduğu için oyunlardan daha iyi fps veriyor. Ben aslında kıbrıstayım ve sadece 1 haftalığına Türkiye'ye geldim. Yani bu hafta içerisinde almazsam 2019 aralık'a kadar beklemem gerekecek( yani Türkiye'ye bir daha geri döneceğim en yakın zaman baya uzakta)

Arkadaşın dediğine göre 10.nesil işlemciler Eylül'de piyasa sürülecekmiş. Bu durumda sen onu bekleyemeyeceksin. i7 9700K Soket 1151 bir anakart istiyor ancak yine bir arkadaşın dediğine göre 10.nesil işlemci 1159 pin olacakmış. Burdan şunu anlayabilirsin, 9.nesil alırsan işlemcini artık upgrade yapamayacaksın. Şahsımca bunun bir problem olduğunu düşünmüyorum. Senin durumun çerçevesinde 9.nesil alınabilir. Eğer aklında bir pc için fiyatta varsa ve toplamayı düşünüyorsan önerilerde bulunabiliriz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı