I7 9700K şu anda alınır mı?

Ya tabiki getirmez, tabiki götürmesine götürür; demeye çalıştığım şey 8/8 bir işlemciye o kadar para vermenin mantıksız olduğu ki seneye çıkacak olan işlemcileri takamayacaksınız. AM4 sokette ileride yükseltme seçeneğiniz var.
Bu arada iki firmanın da(İntel ve AMD) standart olarak artık HT kullanacağından bahsediyoruz, oyunlar da yavaş yavaş HT'yi kullanacaktır (BF V ve Anthem gibi oyunlar HT'ye az da olsa ihtiyaç duyan oyunların ilk örnekleri.)

Son düzenleme:
Türkiye'ye ne zaman gelirler?
Buna rağmen intel işlemciler amd'nin işlemcilerinden daha iyi performans veriyor ve ryzen işlemcilerde ht var.
Sonuç olarak i7 9700k almaya karar verdim. Eğer 3700x'in fiyatı daha uygun olsaydı kesinlikle onu alırdım. Ama x570 anakart çok saha pahalı olduğundan intel ile aynı fiyata denk geliyor. O yüzden bugün 9700k almış bulunmaktayım. İlerleyen yıllarda hyperthreading'e ihtiyaç olursa ve işlemci yetersiz kalırsa 9900k var, ona upgrade yaparım. Eğer amd'nin fiyatlandırmaları daha düşük olsaydı Türkiyede kesinlikle 3700x alırdım. Hepinixe yardımlarınız için teşekkürler
Edit: son saniye karar değişikliği ile itopyadan 2471tl'ye 3700x aldım.

Son düzenleme:
X570 anakartlarda PCI-E 4.0 ve daha gelişmiş USB portları var, gözardı edilemez bence. Ayrıca MSI bedava sıvı soğutma veriyor.

Hoşgeldin aramıza

X570 anakartlarda PCI-E 4.0 ve daha gelişmiş USB portları var, gözardı edilemez bence. Ayrıca MSI bedava sıvı soğutma veriyor.
sıvı soğutma veriyor ama normalde 1400tl olcak şeyden 1900tl istiyorlar yani tamamen bedavaya gelmiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…