i7 9700K ve RTX 2070S sistem bazen açılmıyor

omer97

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar sevgili Technopat üyeleri. Bilgisayarımı oyun ve sosyal medya için kullanıyorum. Son 1 aydır, 2 3 saat kadar kullanıp sistemi kapatıp tekrar açmaya çalıştığımda, sıvı soğutmanın ve ekran kartının ışıkları hemen yanıp sönüyor ve sonrasında güç tuşuna bastığımda hiçbir tepki alamıyorum. Güç kablosunu prizden söküp takıp tekrar tekrar deneyip açmam gerekiyor. Sorunun kaynağı ne olabilir?

Sistem parçalarım:
ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING.
ASUS RTX 2070 Super.
Intel i7 9700K.
Corsair 2 X 8 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar sevgili Technopat üyeleri. Bilgisayarımı oyun ve sosyal medya için kullanıyorum. Son 1 aydır, 2 3 saat kadar kullanıp sistemi kapatıp tekrar açmaya çalıştığımda, sıvı soğutmanın ve ekran kartının ışıkları hemen yanıp sönüyor ve sonrasında güç tuşuna bastığımda hiçbir tepki alamıyorum. Güç kablosunu prizden söküp takıp tekrar tekrar deneyip açmam gerekiyor. Sorunun kaynağı ne olabilir?

Sistem parçalarım:
ASUS RTX 2070 Super.
Intel i7 9700K.
Corsair 2 X 8 GB RAM.
En şüpheli parçayı yazmamışsın,güç kaynağı nedir ?

Sistem parçalarım:
ASUS RTX 2070 Super.
Intel i7 9700K.
Corsair 2 X 8 GB RAM.
Anakartta bulunan BIOS pilini ve RAM'leri söküp 10 dakika sonra tekrar takmayı deneyebilirsiniz.
Bu arada PSU'nun özellikleri nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı