i7 9700K ve RTX 2080 sistemi Zalman 600W PSU'da kullanmak

gamesemse

Decapat
Selamlar,
Parçalarım:
i7 9700K.
RTX 2080.
Cooler Master sıvı sogutma.
16 GB RAM.
240 GB Corsair M.2 SSD.
1TB HDD.
Şu an bir oyun oynuyorum MSI Afterburner'dan güç, güç limiti GPU kullanımı ve CPU kullanımını ve kaç Power yiyor onu açtım. Ekran kartı %90 kullanımda %100 kullanımda 210 220 Watt çekerken işlemcim %80'lik kullanımda 90 100 Watt çekiyor. Şu an kasamda Zalman Z3 Plus'daki 600W PSU takılı. Normalde 750W +80 Gold PSU kullanıyorum fakat şu an Zalman'ın PSU'sunu kullanmak durumundayım. Oyunu oynarken sol üstte Power "lmt" falan çıkıp duruyor. Sistemime zarar verir mi 600wluk PSU? Kısa bir süre için kullanacağım zaten 1 hafta gibi. Ayrıca verirse yakar mı parçalarımı direkt yoksa bir belirti gösterir mi? Mesela kendini kapatıp korumaya mı alır yoksa direk yakar mı affetmez mi? Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU yeterli. Zarar vermez neden versin. Yetmeseydi reset atardı yükteyken.

Olsun yine de korkuyor insan "yetmeseydi reset atardı yükteyken" işte bunları öğrenmek istiyorum. Mesela yetmemezlik yapınca reset atar değil mi hani bir korumaya alır kendini yakmaz direk. Sadece 1hafta daha bu parçayı kullanacağım 1 hafta sonra tekrar eski PSU'mu kullanacağım o yüzden böyle telaşlanıyorum.

Olsun yine de korkuyor insan "yetmeseydi reset atardı yükteyken" işte bunları öğrenmek istiyorum. Mesela yetmemezlik yapınca reset atar değil mi hani bir korumaya alır kendini yakmaz direk. Sadece 1hafta daha bu parçayı kullanacağım 1 hafta sonra tekrar eski PSU'mu kullanacağım o yüzden böyle telaşlanıyorum.
Yok yakmaz hocam korkmayın.

Son düzenleme:
Yani pek sabırlı bir insan değilim fakat yetmesi lazım mantık olarak ekran kartı ve işlemcinin en fazla yediği Watt=370 benim PSU 600W mantık olarak yetmesi lazım değil mi?
600w yeter.Yetmese zaten sistem yük altında çalışmazdı. Kalitesinden dolayı çekiniyorsanız , bekleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı