i7 9700K Voltaj Ayarı

sinankytrn

Hectopat
Daha fazla  
i7 9700K işlemcimin ısısından dolayı manuel voltajını 1.25V olarak belirledim. Fakat sürekli anlık masaüstünde bile bu voltaj ile çalışıyor. İşlemci frekansı ne olursa olsun bu voltaj. Bir sıkıntı teşkil eder mi?

O voltaj bir sıkıntı yaratmaz. Eğer verdiğin voltajda çökme vesaire durum yoksa sıkıntı yoktur. 87 derecede biraz yüksek 85'i geçmemeye bakın.

Hocam az önce 5GHz de tüm ayarları oto yapıp CoreTemp Programı ile voltaja baktım masa üstünde 1.2 v veriyor daha sonra yüke bindikçe 1.44V ye kadar çıkıyor. bu yükte bile sıcaklığım 80 Dereceyi geçmedi.
Dilerseniz Termal macunu bir gözden geçirin ve var ise Anakartınızın Bios driverını güncelleyin.

O voltaj bir sıkıntı yaratmaz. Eğer verdiğin voltajda çökme vesaire durum yoksa sıkıntı yoktur. 87 derecede biraz yüksek 85'i geçmemeye bakın.
keşke elimde olsa ısı olayı.ama autoda malesef çıkıyor engelleyemiyorum
Hocam az önce 5GHz de tüm ayarları oto yapıp CoreTemp Programı ile voltaja baktım masa üstünde 1.2 v veriyor daha sonra yüke bindikçe 1.44V ye kadar çıkıyor. bu yükte bile sıcaklığım 80 Dereceyi geçmedi.
Dilerseniz Termal macunu bir gözden geçirin ve var ise Anakartınızın Bios driverını güncelleyin.
teşekkür ederim deneyeceğiz artık.suanki 1.25V sürekli çalışması sorun yaratmaz değil mi ?

Son düzenleme:
Keşke elimde olsa ısı olayı. Ama Auto'da maalesef çıkıyor engelleyemiyorum.

Teşekkür ederim deneyeceğiz artık. Şu anki 1.25V sürekli çalışması sorun yaratmaz değil mi?

Sorun olmaz korkmayın :)

Yeni konular

Geri
Yukarı