i7 9700K vs i5 8600K

Bütçe
2500
Ekran kartı almayacağım hocam sene sonu Xbox Series X alacağım o paralara ekran kartı kesinlikle almam.

Bütçeniz varsa 9900k öneririm. Ama yoksa 8700k. 9700k 8/8 bir işlemci. Ama benim tavsiyem ekran kartını değiştirmeniz. Oyun performansını ekran kartı daha çok etkiliyor.

8700K 6 çekirdek 12 izlek bir işlemci ve tüm çekirdekler yükte 4.3 GHZ'de çalışıyor. 8600K ise 6 çekirdek bir işlemci ve tüm çekirdekler yükte 4.1 GHZ'de çalışıyor. Kullanmakta olduğum 9700K ise 8 çekirdek olup tüm çekirdekler yükte 4.6/4.7 GHZ'de çalışıyor.
9700K ile 8600K kıyas bile kabul edilemezken 9700K ile 8700K karşılaştırması için 9700K vs. 8700K diye internette aratırsanız daha objektif bir sonuca ulaşırsınız.
Bu arada izleklerin nasıl çalıştığına dikkat ederseniz ve yine internette Hyper Thread on vs. off diye aratırsanız bu izleklerin oyuna ne kadar etki ettiği hakkında az çok fikir edinirsiniz. Aynı işlemcide bu izleklerin kapalı ve açık durumlarına göre yapılan testler daha objektif sonuç verir. Farklı işlemcilerin birinde izlek var diğerinde yok diye izlek kapalı ve açık performans karşılaştırması olmaz. Birden fazla değişkenin olduğu deney ortamında sonucu etkileğenin hangi değişken olduğu tespit edilemez.

Daha önceki işlemcim 9600K idi. 6 çekirdekli işlemci ve tüm çekirdekler yükte 4.3 GHZ'de çalışıyor. 8700K ise 6 çekirdek 12 izlekli ve tüm çekirdekler yükte 4.3 GHZ'de çalışıyor.
BF5'te ve Warzone'da RTX 2070 ile 1080P'de darboğaz yaşıyordum. 9700K ile darboğazdan kurtuldum.
Evet arkadaşlar ben kararımı verdim. 3 ay sonra i7 8700K alacağım cevap yazan herkese teşekkür ederim iyi forumlar.
Önerim 9700K'ya geçmen.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı