i7 9700K vs i9 9900K

MSI MAG Z390M Mortar anakartına sahibim. 10. nesil 9. nesil arasında çok fazla fark olmadığı için ve Z serisi anakartım olduğu için 9. nesil işlemci düşünüyorum. i7 ve i9 arasında kaldım. FPS testlerinde çok fazla bir fark göremiyorum ve yayıncılık vs. yapmadığım için i7 mantıklı geliyor ancak hala kararsızım önerilerinize ihtiyacım var teşekkürler.

İ9 alın Z serisi anakartınız varsa 10. nesile geçmek saçma olur.

Sırf Z serisi anakartı var diye ölü sokete mi geçsin? Hem 11.nesili de destekleyecek 400 anakartlar. Daha neden bahsediyorsunuz hiç anlamıyorum.

11. nesile geçeceği zaman anakarti değiştirmek daha mantıklı değil mi? ya da daha sonra çıkacak işlemcilerle beraber anakart değiştirmek daha mantıklı geliyor bana sonuçta 9900K kötü bir işlemci değil.

11. nesile geçeceği zaman anakarti değiştirmek daha mantıklı değil mi? ya da daha sonra çıkacak işlemcilerle beraber anakart değiştirmek daha mantıklı geliyor bana sonuçta 9900K kötü bir işlemci değil.
9900'e kötü işlemci demedim ki zaten. Güncellik bakımından çok zayıf.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uykulu kafayla yaptığım aptal yorum karşısında özür diliyorum. Tekzip: 9.nesilde i9 dışında bir işlemci alınmaz.

9900'e kötü işlemci demedim ki zaten. Güncellik bakımından çok zayıf.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşte hocam 3-4 yıl sonra belki 12. nesil çıkacak o zaman anakart ve işlemci değiştirir.

Yeni konular

Geri
Yukarı