i7 9700KF 3060 sisteme RAM önerisi

Mexiweq

Hectopat
Merhaba, i7 9700KF, RTX 3060, ASUS Prime B365M-K, 650W PSU'lu bilgisayara 16x2 RAM alacağım da anakartım en fazla 2666 MHz destekliyor. RAM'leri önce alsam daha sonra anakartı yenilesem RAM'lere zarar verir mi PC'ye takınca? Bilgisayar istediğim performansı vermiyor Fortnite'da 60 FPS'lere kadar düştüğü oluyor. CS'de 100 FPS'lere kadar düşüyor, arkadayken GPU %20-%25 arası kullanıyor CPU %40-%50 arası ama RAM hep %50'nin üstünde tavsiyelerinizi bekliyorum.
Almayı düşündüğüm RAM: Amazon.com.tr

RAM'lere zarar verir mi PC'ye takınca?
Hayır.

RAM kaynaklı olduğundan emin misiniz?

1usmus_v3 seçip sonucu ekran görüntüsü atar mısınız?

Hayır.

RAM kaynaklı olduğundan emin misiniz?

1usmus_v3 seçip sonucu ekran görüntüsü atar mısınız?
başka neden olur o zaman ekran kartı ve cpu sıcaklığı normal

Dosya Ekleri

• 321321.png
    321321.png
    95 KB · Görüntüleme: 12
PSU, ekran kartı, işlemci, anakart ve oyunun kurulu olduğu disk -özellikle HDD ise- sebep olabilir. OCCT indirip bileşenlere stabilite testi yapabilirsiniz.

Hard diskim yok sadece 1TB SSD var PSU 650W zaten yeterli diye biliyorum bir anakart düşük RAM de alacağım. Anakartı da ileride yenilemeyi düşünüyorum.

Hard diskim yok sadece 1TB SSD var PSU 650W zaten yeterli diye biliyorum bir anakart düşük RAM de alacağım. Anakartı da ileride yenilemeyi düşünüyorum.
RAM'i yenilemeniz normal şartlarda da iyi olur. Testin sonucuna göre RAM'de bir sıkıntı gözükmüyor.

Bir bilgisayarcıya gidip farklı PSU ve SSD ile deneyebilirsiniz. Stabilite testi yapmanızı öneririm ayrıca.

RAM'i yenilemeniz normal şartlarda da iyi olur. Testin sonucuna göre RAM'de bir sıkıntı gözükmüyor.

Bir bilgisayarcıya gidip farklı PSU ve SSD ile deneyebilirsiniz. Stabilite testi yapmanızı öneririm ayrıca.

Intel'in kendi sitesinde benim işlemcinin RAM MHz desteği 2666 olarak gösteriyor benim şu an tek kit 2400 MHz var 16 GB acaba ondan kaynaklı olabilir mi?

Geri
Yukarı