i7 9700KF RTX 3060 Ti Sistem Oyunlarda Düşük FPS

Mexiweq

Hectopat
Merhaba i7 9700KF işlemci, ASUS Prime B365M-K anakart, 16 GB (1x16) 2400 MHz RAM, 1080p çözünürlük, RTX 3060 Ti (yeni aldım) olan sistemimde tam verim alamıyorum. Yani Valorant'ta 300 - 400 FPS almam gerekirken 100 FPS'e kadar düştüğü oluyor. LoL'de de böyle denemediğim bir şey kalmadı. Kartı ilk aldığımda DDU ile driverları sildim. Sonra kartı takıp yeni driverı indirdim. Windows'u güncelleştirdim kartı tak çıkart yaptım. DisplayPort kablosu denedim. HDMI denedim ama hala sorun var. Önereceğiniz bir şey var mı? Bilgisayarcıya gideceğim de önce yapabileceğim bir şey varsa yapim dedim. Ekran kartı bu:
https://www.amazon.com.tr/gp/aw/d/B098R4K8PV/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1

Garantiden çıkmaz mı?

Dostum ne garantisi akşam akşam güldürdün beni sağ olasın elbette çıkmaz.

Tamam hocam ve bu uygulama bilgisayarın hızını azaltır mi daha çok (ölçeyim diye)

Uygulamayı indirdiğin zaman ayarlardan izleme bölümüne gel orada
GPU sıcaklığı.
GPU kullanımı.
Bellek kullanımı.
CPU temp (tek olanı işaretle)
CPU usage(tek olan)
RAM usage.
FPS
Bunların üzerine tıklayıp "OSD de göster" e bas uygula ve oyun içi değerlere bak.

Tamam hocam ve bu uygulama bilgisayarın hızını azaltır mi daha çok (ölçeyim diye)

Ama sakın ana menüdeki Core clock, Memory clock gibi değerleri ellemeyin.

B360 anakartta 9700KF kullanıyorum. Anakart 2666 MHZ RAM frekansı destekliyor ama ben 3200 MHZ RAM taktım. Haliyle 2666 MHZ'de çalışıyor. Ek olarak Intel'in sitesinde işlemcinize baktığınızda 2666 MHZ RAM yazıyor. RAM frekansında bu değerin altı performans düşürür. Tek kanal RAM de öyle. Önerim minimum 2666 MHZ RAM kiti almanız. Farklı yerler veya zamanda alınmış aynı marka ve model RAM'ler bile farklı olabiliyor. O yüzden ikili RAM kiti alın, kumar oynamayın.

Geri
Yukarı