i7 9750H GTA 5 düşük FPS

aka Nsar

Femtopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar iyi geceler.
Tüm ayarlarım Low'da olmasına rağmen GTA 5'te FPS'im 45-46 bazen 50-60'a çıkıyor. Bunun sebebi sizce ne olabilir?
i7 9750H.
GTX 1660 Ti.
16 GB RAM.
(Sürücüler güncel / sıcaklık değerlerim İşlemci: 90-91 Ekran kartı: 75-76)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar iyi geceler.
Tüm ayarlarım Low'da olmasına rağmen GTA 5'te FPS'im 45-46 bazen 50-60'a çıkıyor. Bunun sebebi sizce ne olabilir?
i7 9750H.
GTX 1660 Ti.
16 GB RAM.
Ekran kartının kullanıldığına emin misin?

1660 Ti ile oyunun tüm ayarlarını Low'a almak çok mantıklı bir hareket değil sanki.

İşlemcin sıcak. Thermal throttling ile işlemci yavaşlatılıyor olabilir. 95-100 derecede zaten güç kesiyor, sıcaklık değerine nereden bakıyorsun bilmiyorum ama güç keserek kullanıldığı için ortalamada 90 derece de gösteriyor olabilir.
Sonuç olarak işlemcin sıcak. En son ne zaman temizledin, termal macun değiştirdin?

Oyundayken ekran kartının ne kadar kullanıldığına bak. yanlış ekran kartı kullanılıyor olabilir. Windows ayarlarından grafik ayarlarına gel ve GTA'yı doğru grafik kartına ayarla.

Ayarları yükseltmeyi dene. MSAA hariç tüm ayarları fulle.

Advenced Graphics'den scaling ayarına bak. Görüntü 1080 olabilir ama arkada 2K veya farklı bir render yapıyor olabilir alet. Scaling ayarı 1 olmalı. Fotoda 2.5 ya, o 1 olmalı.
Şu ayar;
1643849610934.png

Arkadaşlar iyi geceler.
i7 9750H.
GTX 1660 Ti.
16 GB RAM.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoya bir goz at derim.

Ekran kartının kullanıldığına emin misin?
Evet eminim Apex'te bile 90-100 FPS veriyor GTA'da patates gibi kalıyor.
1660 Ti ile oyunun tüm ayarlarını Low'a almak çok mantıklı bir hareket değil sanki.

Çoğu oyunda yüksek ayarlarda oynuyorum GTA'da durum böyle.
İşlemcin sıcak. Thermal throttling ile işlemci yavaşlatılıyor olabilir. 95-100 derecede zaten güç kesiyor, sıcaklık değerine nereden bakıyorsun bilmiyorum ama güç keserek kullanıldığı için ortalamada 90 derece de gösteriyor olabilir.
Sonuç olarak işlemcin sıcak. En son ne zaman temizledin, termal macun değiştirdin?

Oyundayken ekran kartının ne kadar kullanıldığına bak. yanlış ekran kartı kullanılıyor olabilir. Windows ayarlarından grafik ayarlarına gel ve GTA'yı doğru grafik kartına ayarla.

Advenced Graphics'den scaling ayarına bak. Görüntü 1080 olabilir ama arkada 2K veya farklı bir render yapıyor olabilir alet. Scaling ayarı 1 olmalı. Fotoda 2.5 ya, o 1 olmalı.
Şu ayar;
Eki Görüntüle 1293264
Az sonra deneyip paylaşacağım.
Termal macun MasterGel Pro kullanıyorum 3 ay önce fan temizliği ve macun değişimi yaptım.

Şu ayar;
Eki Görüntüle 1293264
Dediğiniz ayarları yaptım ancak bir değişiklik olmadı hala FPS 49-50 arasında geziyor.
Technopat'ın grafik kartı ayarlama videosundaki işlemleride yaptım.
Sıcaklıklar ne durumda?
Ayrıca arkadaşların dediği gibi GPU kullanımına bak bir.
GPU: %70
CPU: %30
GPU saat frekansı: 1860MHz.
GPU: 61 derece.

Son düzenleme:
Evet eminim Apex'te bile 90-100 FPS veriyor GTA'da patates gibi kalıyor.

Çoğu oyunda yüksek ayarlarda oynuyorum GTA'da durum böyle.

Az sonra deneyip paylaşacağım.
Termal macun MasterGel Pro kullanıyorum 3 ay önce fan temizliği ve macun değişimi yaptım.

Dediğiniz ayarları yaptım ancak bir değişiklik olmadı hala FPS 49-50 arasında geziyor.
Technopat'ın grafik kartı ayarlama videosundaki işlemleride yaptım.

GPU: %70
CPU: %30
GPU saat frekansı: 1860MHz.
GPU: 61 derece.
GTA Online modda mı böyle oluyor? Çünkü Online'da optimizasyon sorunu var.

Yeni konular

Geri
Yukarı