i7 9750H Oyunlarda 90 Dereceye Ulaşıyor

Öncelikle bu işlemci çoğu notebookta yüksek derecelerde çalışan bir işlemci. Bu demek değil ki değerleri normalleştiriyorum. Öncelikle ürününüzü dengeli moda alın, yüksek performansa ihtiyacınız yok, o yanılsamadan ibaret, CPU zaten gerektiğinde gücü arttıracaktır dengelide. Sonrasında altına havalandırmak için herhangi bir soğutucu koyabilirsiniz ya da boşluk bırakmak için kutular da olabilir. Son olarak işlemciyi undervolt yapın, belli oranda dereceyi azaltacaktır.
NOT: V-Sync işe yarar mı?
Evet işe yarar fakat yüksek FPS'lere veda edersiniz.

En net çözümü undervolt yaprak görürsünüz. "İntel Extreme Utility" programından yapabilirsiniz.
Bu video size yardımcı olacaktır.

Aynı problem bende de mevcut Msi ge75 raider 9sf işlemci 90-95 lere dahi çıkıyor soğutucu ile serin odada kullanmama rağmen undervolt tek çözüm ama garanti net bir şekilde uygun demiyor ucu açık laf cambazlığı yapıyor undervolt anakarta, cpuya veya sisteme zarar verir mi garanti de bu durum tespit edilebilir mi ?
Ayrıca 9750h için undervolt ve underclock rehberi bulamadım hiç biyerde bilen varsa lütfen yardımcı olsun.

Undervolt işlemi için garanti sürecini devre dışı bırakacağını idda eden firmaların ürünlerini henüz yeni aldıysanız iade edin. Hem Thermal Throttling dayanmış cihaz satıyorlar, son kullanıcı kendi çözümünü bulunca garanti dışı diyorlar. Böyle rezillik yok. Ne yapsın bu millet? Planlı eskitmenin bir başka yöntemi mi bu? Yeni almadıysanız cihazı garanti sürecini umursamayın ve undervolt yapın. O işlemciyi 4,50 yakın bir değerlerde kullanamadıktan sonra ne anlamı var? Gerçekten büyük rezillik. Son olarak şunuda belirtmek istiyorum; değerleri abartmadığınız sürece hiç bir sorun yaşamazsınız.

Aynı problem bende de mevcut Msi ge75 raider 9sf işlemci 90-95 lere dahi çıkıyor soğutucu ile serin odada kullanmama rağmen undervolt tek çözüm ama garanti net bir şekilde uygun demiyor ucu açık laf cambazlığı yapıyor undervolt anakarta, cpuya veya sisteme zarar verir mi garanti de bu durum tespit edilebilir mi ?
Ayrıca 9750h için undervolt ve underclock rehberi bulamadım hiç biyerde bilen varsa lütfen yardımcı olsun.
Undervolt donanima zarar vermez ve servise gondermeden once ayarlar defaulta alinir ve temiz format atilir ise tespitte edilemez. Kendi islemcinizin dogrudan undervolt rehberini bulmaniza gerek yok tum islemciler icin izlenen yol standarttir: Voltaji mavi ekran alana kadar indir sonra 20-30mv geriye git, test et, sorun yoksa kullan. Turkce rehber ariyorsaniz bunu takip edebilirsiniz: i5 9300H Undervolt Rehberi - Technopat Sosyal

Undervolt işlemi için garanti sürecini devre dışı bırakacağını idda eden firmaların ürünlerini henüz yeni aldıysanız iade edin. Hem Thermal Throttling dayanmış cihaz satıyorlar, son kullanıcı kendi çözümünü bulunca garanti dışı diyorlar. Böyle rezillik yok. Ne yapsın bu millet? Planlı eskitmenin bir başka yöntemi mi bu? Yeni almadıysanız cihazı garanti sürecini umursamayın ve undervolt yapın. O işlemciyi 4,50 yakın bir değerlerde kullanamadıktan sonra ne anlamı var? Gerçekten büyük rezillik. Son olarak şunuda belirtmek istiyorum; değerleri abartmadığınız sürece hiç bir sorun yaşamazsınız.
Iade için son günler lakin bulunduğum konum iade etmemi çok zorlaştırıyor. işlemci sıcaklığını 75-85 arasına çekebilirsem benim için kâfi bu arada sıcaklık ne olursa olsun performans kayıbı yaşamıyorum mhz. Düşmüyor fix 3.9 mhz de devam ediyorum ama sıcaklık değerleri korkutuyor beni

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı