i7-9750H sistem CPU sıcaklığı 94 derece oluyor

zeynel7611

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşla. R bir sorunla karşı karşıyayım. Bilgisayarım boştayken System ve antimalware service executable işlemcimi yoruyor. İşlemcimin 93-94 derecelere çıktığı oluyor bu ikisi yüzünden. Bilgisayarım son 2-3 haftadır böyle, Windows güncellemeleri dışında hiçbir işlem yapmadım. Sorunun çözümü nedir acaba?
İşlemci: Intel(r) Core(tm) i7-9750H CPU @ 2.60GHz 2.60 GHz, sistem türü: 64 bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci.

Dosya Ekleri

• 206968180_4401928816485257_2621184415924952674_n.jpg
    206968180_4401928816485257_2621184415924952674_n.jpg
    291,1 KB · Görüntüleme: 32
Merhaba arkadaşla. R bir sorunla karşı karşıyayım. Bilgisayarım boştayken System ve antimalware service executable işlemcimi yoruyor. İşlemcimin 93-94 derecelere çıktığı oluyor bu ikisi yüzünden. Bilgisayarım son 2-3 haftadır böyle, Windows güncellemeleri dışında hiçbir işlem yapmadım. Sorunun çözümü nedir acaba?
İşlemci: Intel(r) Core(tm) i7-9750H CPU @ 2.60GHz 2.60 GHz, sistem türü: 64 bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci.

Ben aynısını Acer de yaşadım soğutucu kullanıyorum antimalwareyi kapadım internete girceğimde açıyorum genellikle linklere tıklamıyorum oyun oynarken de sorun olmaz termal macun yenileyip fan temizliği yaptım maksimum 88 derece.

Seni rahatsız ediyor mu?
Intel'in i7 9750H, 10750H maalesef öyle derecesi yüksek. Ama 100 dereceyi geçerse sıkıntı Max. Temp. 100 diye biliyorum.

Yanıtlarınız için teşekkürler fakat benim sorunum işlemcinin ısınması değil arkadaşlar. Benim sorunum System ve Antimalware Service Executable'ın işlemcimi sürekli yorması. Teşekkürler.

Seni rahatsız ediyor mu?
Intel'in i7 9750H, 10750H maalesef öyle derecesi yüksek. Ama 100 dereceyi geçerse sıkıntı Max. Temp. 100 diye biliyorum.

Katılıyorum zaten 100 derecede bilgisayar kendini kapatır ama 90 sonrası sanırım FPS dropları oluyordur ve de Monster notebookun uygulamasında derecede biraz fazla gösteriyordur 1-2 derece.

Yanıtlarınız için teşekkürler fakat benim sorunum işlemcinin ısınması değil arkadaşlar. Benim sorunum System ve antimalware service Executable'ın işlemcimi sürekli yorması. Teşekkürler.

Dostum benim de sana anlatmaya çalistigim bu yazdigimdi aslinda service ve antilmalwere yormuyor sistemin zaten öyle CPU kullanımları gayet normal. Hadi %50 60 bir kullanım olsa diyeceğim ama normal.
Dostum benim de sana anlatmaya çalistigim bu yazdigimdi aslinda service ve antilmalwere yormuyor sistemin zaten öyle CPU kullanımları gayet normal. Hadi %50 60 bir kullanım olsa diyeceğim ama normal.

System zaten bir zahmet CPU kullansın :)

Bende i7 9750H var %4 %12 falan dolanıyor boştayken.

Hocam yalniz antilmalwere (W. Defender) belli zamanlarda tarar PC'yi istersen her gun ilk actiginda bak kullanimi fazladır System CPU kullanimi PC'den PC e degisir ona bir şey diyemem senin her zaman bosta o kullanim olmaz yani demek istedigim bu Defender'in tarama yaparken artiyor CPU etkinligi.

Hocam yalniz antilmalwere (W. Defender) belli zamanlarda tarar PC'yi istersen her gun ilk actiginda bak kullanimi fazladır System CPU kullanimi PC'den PC e degisir ona bir şey diyemem senin her zaman bosta o kullanim olmaz yani demek istedigim bu Defender'in tarama yaparken artiyor CPU etkinligi.

Evet biliyorum haklısınızda Defender'i zaten oyun oynayacağımda kapatıyorum ben.

Geri
Yukarı