Çözüldü i7 9750H sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BurakAyikkk

Hectopat
Laptopu açtım, CS:GO'ya girdim. Oyun dondu ve mavi ekran aldım. Sonra PC'yi açınca fan kendi kendine 4-5 sn çalısıp 4-5 saniye duruyor. Isınma vs yok. Nvidia görünmüyor. Nvidia kontrol paneline tıkladığımda Sisteminizde Nvidia ekran kartı algılanmadı diyor. Dün oyun vs oynuyordum. Her şey birden oldu. Yardımcı olursanız sevinirim.
-- Dell G3-15 -- GTX 1650 4 GB -- i7 9750H -- 8 GB RAM 2600 -- 1 TB HDD -- 256 GB SSD --

Çözüm
Ekran kartı kısa devre yapmış veya lehimi atmış olabilir. Masaüstü olsaydı önerilerim olurdu ancak direkt kartı görmüyor sistemin. Servise göndermekten başka çaren yok gibi.

Önceden durum nasıldı?

Anakart ile ilgili bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Ma'at, bora dere ve berrkay hocalarım görürlerse birisi belki bir alternatif söyler.

Eğer hiçbir şey olmazsa son çare olarak servise gönderirsiniz artık.

Sorun çok saçma bir şekilde çözüldü ki o da şöyle. 5-6 saattir bu fan sorunu ve ekran kartını görmeme yükleyemiyoryla uğraştım. Birkaç güncelleme yapmaya çalışıyordum. Ekran kitlendi. Dell kitlenme diye Google'de arattım. Dell sayfasında kitlenme olduysa USB ile bağlı mouse klavye. Ne varsa çıkartıp Power tuşuna 15 saniye basılı tutup kapatıp açın dedi. Yaptım ve her şey birden normale döndü. Şu an NVIDIA güncellemesini indiriyorum. Sorun şu ki laptopa aynı anda harici mouse, klavye, soğutucu fan. Gibi şeylerin bağlı olması bu tür bir sorunun olmasına sebep olması mümkün mü gerçekten? Bu arada her şey çok normaldi oyunları vs oynuyordum. 5-6 saat öncesine kadar aniden böyle bir sorun gelişti.
Şu an format atmak için önemli bir sebep yok. O yüzden gerek olmadığını düşünüyorum. Ama siz format atmak istiyorsanız atabilirsiniz.
Biraz daha bekleyeyim en son çare öyle yapacağım.
Şu an format atmak için önemli bir sebep yok. O yüzden gerek olmadığını düşünüyorum. Ama siz format atmak istiyorsanız atabilirsiniz.
Hocam anakart ile ilgili bir problem olabilir mi?

Anakart ile ilgili bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Ma'at, Bora Dere ve Berrkay hocalarım görürlerse birisi belki bir alternatif söyler.

Eğer hiçbir şey olmazsa son çare olarak servise gönderirsiniz artık.
Bu arada sıfır kurulum yaptım. Kurulum esnasında da dahil olmak üzere fan hala aynı durumda çalışıyor. Ekran kartı hala yok. Yani düzelmedi. Garantiye göndereceğim son çare olarak..

Ekran kartı kısa devre yapmış veya lehimi atmış olabilir. Masaüstü olsaydı önerilerim olurdu ancak direkt kartı görmüyor sistemin. Servise göndermekten başka çaren yok gibi.

Önceden durum nasıldı?

Geri
Yukarı