i7 9750H sistemle yayın yapılır mı?

Trequerista

Hectopat
IMG-20191126-WA0006.jpeg

*256gb olan SSD 512gb olacak

Screenshot_20191127_180658.jpg

Arkadaşlar bu sistem ve internet ile(download aslında 75MB) rahatça yayın yapabilir miyim?

-Büyük ihtimalle bu parayı notebooka boşuna yatırma bilgisayar topla diyeceksiniz ama bunun için maalesef şansım yok. Notebook almak zorundayım.

Bunun dışında notebook önerisi de verebilirsiniz bütçe Max 13K.

Teşekkür ediyorum şimdiden, cevaplarınız için.

Gayet rahat yapılır diye düşünüyorum. Bir arkadaşım i5 4690k ile yayın açıyor. Sen hayli hayli yaparsın. Çok da rahat yaparsın. :)
Teşekkür ederim cevabınız için. RDR2, BF1 gibi oyunlar oynarken yayınla beraber zorlanma falan yaşanır mı acaba? Bu sistemin yaşatmaması gerek aslinda ama emin olmak için sorayım.

Teşekkür ederim cevabınız için. RDR2, BF1 gibi oyunlar oynarken yayınla beraber zorlanma falan yaşanır mı acaba? Bu sistemin yaşatmaması gerek aslinda ama emin olmak için sorayım.
Hocam RTX 2070 ve i7 9750H donanımla yayın açamama olasılığınız yok gibi birşey. Ben eski işlemcim olan i5 6600k ile çok rahat açıyordum. Drop yeme gibi sıkıntıları hiç yaşamıyordum. Siz çok daha rahat yaparsınız. Söylediğiniz oyunlarda da gayet rahat oynarsınız. Sıkıntı olmaz.

Hocam RTX 2070 ve i7 9750H donanımla yayın açamama olasılığınız yok gibi birşey. Ben eski işlemcim olan i5 6600k ile çok rahat açıyordum. Drop yeme gibi sıkıntıları hiç yaşamıyordum. Siz çok daha rahat yaparsınız. Söylediğiniz oyunlarda da gayet rahat oynarsınız. Sıkıntı olmaz.

Görüntü kalitesi olarak kaç verebilirim peki bu internet ile, kusura bakmayın çok soru soruyorum ama :D

Aklımda bir fikir var. Madem Notebook senin için gerekli, 3000TL'ye GTX970M'li ikinci el bir notebook al (1650 gücünde). 10000TL ile de kasa topla (beklersen 5900XT sığar kasaya, o sırada Notebook ile idare edersin)

Aklımda bir fikir var. Madem Notebook senin için gerekli, 3000TL'ye GTX970M'li ikinci el bir notebook al (1650 gücünde). 10000TL ile de kasa topla (beklersen 5900XT sığar kasaya, o sırada Notebook ile idare edersin)

Sağolun hocam tavsiyeniz için, mantıklı. Fakat fazla birşey farkeder mi böyle bir yol izlesem bilemedim..

@Trequerista Dostum bu yayın için çok fazla. Önerim, biraz daha uygun bir şey alman olur. Öğrenci olduğunu da belirtmişsin :) . Amacın sadece yayında oyun oynamaksa daha uyguna yapabileceğin modeller mevcut. Fakat soruna gelecek olursak 720P kaliteli bir yayın yapılabilir :) .

Not: Yayın için ryzen işlemci barındıran modellere bakmanı tavsiye ederim :). Çok çekirdek avantajı...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı