i7-9750H volt değerini arttırma

ThrottleStop ayarlarınızı görmeliyiz. Uygulamayı yükleyin. RAR'dan çıkartın. Ben yardımcı olacağım. Zaten arkadaşlar etiketlemiş.

Bu arada 15W'a ayarlayan sisteme DPTF denir. Onu hızlıca devre dışı bırakırız. Sisteminize zarar verme potansiyeli olan hiçbir işlem yapmayacağız.

Yükledikten sonra FIVR, TPL ve Ana Ekran kısımlarının ekran görüntüsünü atın.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    36 KB · Görüntüleme: 25
  • fivr.PNG
    fivr.PNG
    54,1 KB · Görüntüleme: 26
  • tpl.PNG
    tpl.PNG
    18 KB · Görüntüleme: 30
Undervolt'u nereye kadar çekmemi önerirsiniz?
Denemeniz gerekir. Silikon kalitesi büyük önem taşıyor. Genelde Dell cihazlarda silikon kalitesini iyi gözlemledim. İlk CPU Cache'i yapmak üzere -125 yapın. Ardından Core'u da -125 ayarlayın.

Sorununuz düzeldiyse belirtin. Düzelmezse son birşey daha var. Muhtemelen düzelir.

Bu arada sistemde başka Throttle durumu oluyor olabilir. Thermal dışında.

EDP OTHER veya yine PL işaretleri görürseniz belirtin.

Denemeniz gerekir. Silikon kalitesi büyük önem taşıyor. Genelde Dell cihazlarda silikon kalitesini iyi gözlemledim. İlk CPU Cache'i yapmak üzere -125 yapın. Ardından Core'u da -125 ayarlayın.

Sorununuz düzeldiyse belirtin. Düzelmezse son birşey daha var. Muhtemelen düzelir.

Bu arada sistemde başka Throttle durumu oluyor olabilir. Thermal dışında.

EDP OTHER veya yine PL işaretleri görürseniz belirtin.
EDP OTHER işareti derken limits sekmesini kastediyorsunuz evet EDP OTHER işareti var.

Evet Thermal ve EDP OTHER önce sarı sonra kırmızı yanıyor.
Ring altında sadece EDP OTHER yanıyorsa sorun yok. Sebebi Thermal'dir. Thermal'i önlediğimizde gidecektir. Bu dert değil.

Artık sadece bu bahsettiğiniz oluyorsa sistemde sıcaklık dışında bir yavaşlama sebebi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı