i7 ve Nvidia ekran kartlı PC Toplama - Bütce 5000 TL

Showwwman

Hectopat
Daha fazla  
Bu konuda pek bilgim yok. Oyun amacli almayi planliyorum. Anakart uyumunu bilmedigim icin size sordum. Parcalari atarsaniz sevinirim. İyi gunler.

Butce 5.000 TL. Sadece kasa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alttaki sistemi öneririm. Farklı mağazadan parçalar daha ucuza temin edilebilir, tercih senin.

Adsız.jpg

Ama çok fazla gelir o zaman GTX 980. En ideal GTX 970 olur.

Tabi ki 144 Hz bir monitörle GTX 980 tam hakkı verilerek kullanılabilir. Bu demek olmuyor ki 144 Hz olamayan bir monitörde GTX 970'le 980 arasında fark olmuyor. İki kartın arasında FPS farkı var ve 970'de bellek sorunu var. Atıyorum, biri 3 yıl oyunları yüksek ayarlarda 30 FPS üzeri çalıştırırken diğeri 4 yıl çalıştıracak. Bu yüzden GTX 980 daha uzun ömürlü olacak. 970'deki bellek sorunu ani FPS düşmelerine sebep olabiliyor, bu sorun 980'de yok. Bu farkları gözardı etmemek lazım.

Yani 144 Hz olması şu an oyunlarda 60 FPS'nin üzerine çıktığında farkı hissetmesi için gerekli. İlerisi için düşünürsek zaten üst düzey oyunlarda bütün ayarlar en yüksekteyen 60 FPS'nin üzerine çok çıkamayacak kart. Neden gidip biraz daha kısa ömürlü, düşük performanslı ve bellek sorunu olan kartı 980 yerine tercih etsin bütçesi varken.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı