i7700K Kitlenme sorunu

• Konuyu başlatan us3n
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 0
  • Görüntüleme 444

us3n

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bilgisayar arada kendinisi kapatıyor gibi oluyor ancak tam olarak kapanmıyor. Makinede elektrik oluyor ancak reset atmadan kendisini gelmiyor.Kitlenme olduğunda Teamview ile bağlanmayı denedim ancak kitlenme olduktan sonra Teamview erişimi de kesiliyor. Donanım olarak i7700k MSI 1050 Ti Gaming X Z270 Gaming Pro Carbon Corsair 2x8 3200 MHz RAM mevcut. Monitör olarak ASUS 28 PB287Q kullanıyorum Display Porttan bağlantı kuruyorum. Monitörü sonradan aldım. Monitörü almadan önce kitlenme sorunu yaşamadım. Monitörü aldıktan sonra kış temizliği yapayım diyerek kasayı hava ile temizledim.

Bunun akabinde arasıra kitlenmeler başladı. Ekran kartı ve powersupply servise gönderdim herhangi bir arıza olmadı tespit edildi. Ekran kartını takmadan onboard HDMI ile bağlandığımda herhangi bir sorun olmuyor. Windows işletim sisteminden kaynaklanabileceğini düşünerek hackintosh ve ubuntu kurdum onda da aynı sorunları yaşadım. Bugün amazondan accell marka displayport kablo siparişi verdim. Aklınıza gelebilecek bir çözüm yolu var mı ? Daha önce böyle bir sorun yaşayan var ise bilgi paylaşabilirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı