i9 10900K için soğutucu önerisi

Ucuz bir hava soğutucu alıp işlemciyi yüksek derecelerde çalıştırmaya gerek yok.
SE207 ile sıcaklık değerleri olarak 360mm soğutucu yakalanır. @BerkayZ87 de kullanıyor önerdiğim ürünü.
Bir alt modeli olan SE234 ARGB'nin sıcaklık değerleri. SE207 ile ML360R sollanır muhtemelen.

SE207 ile sıcaklık değerleri olarak 360mm soğutucu yakalanır. @BerkayZ87 de kullanıyor önerdiğim ürünü.
Bir alt modeli olan SE234 ARGB'nin sıcaklık değerleri. SE207 ile ML360r sollanır muhtemelen.

Önerdiğiniz hava soğutma ucuz değil zaten. Haklısınız soğutması iyi olan bir hava soğutma fakat böyle bir sistemde sıvı soğutma sessizlik ve görüntü olarak daha yakışacaktır. Hem 2.el satması da var. Ayrıca 10900k çok ısınıyor onu da unutmamak lazım.

Ucuz bir hava soğutucu ile yüksek derecelerde çalıştırmak yerine 240mm bir sıvı soğutucu tercih edilebilir. İyi bir hava soğutucudan 200-300 TL pahalı fakat sizde fazla ısınan bir işlemciye sahipsiniz. Daha sonra elinize para geçtiğinde bunu satıp 360mm bir sıvı soğutucuya geçebilirsiniz.
Evet bu sanırım daha mantıklı olacak.
önerim ki 32 GB RAM alın 12 GB'ını IGPU'ya verirsiniz büyük FPS artışı sağlar.
Değiştirmeyi ben de düşündüm ama biraz arada kaldım. 2 adet model belirlemiştim fakat birinin mhz si büyük birinin cl si düşük. Benim için hangi değer öncelikli olur bilemedim.
Soğutucu önerileriniz için teşekkür ederim. Hem satın alacağım sitede bulunması hem de kullanıcılarından olumlu geri dönüşler alması nedeniyle CoolerMaster MasterLiquid ML240L V2 alacağım.

Son düzenleme:
Bir alt modeli olan SE234 ARGB'nin sıcaklık değerleri. SE207 ile ML360R sollanır muhtemelen.
SE-207 ile MAG Core Liquid 360 ve ML360R'yi geçiyorum. :D
Ucuz bir hava soğutucu ile yüksek derecelerde çalıştırmak yerine 240mm bir sıvı soğutucu tercih edilebilir. İyi bir hava soğutucudan 200-300 TL pahalı fakat sizde fazla ısınan bir işlemciye sahipsiniz. Daha sonra elinize para geçtiğinde bunu satıp 360mm bir sıvı soğutucuya geçebilirsiniz.
Sıvı soğutma dendiğinde insanların gözü çok parlıyor ama emin olun SE-207, 280-360MM gücünde bir sıvı soğutma. Fuma 2'nin sıcaklık değerleri PF-240 ile aynı, en fazla 3 derece fark var. SE-207 ikisinden de üstün bir soğutucu.

Cooler Master'ın fanlarıyla ilgili şikayetler vardı en son, düzeltildiyse alınabilir. TD500 ve ML240'ta çok konu vardı. V2 belki düzelmiştir bilmiyorum.

Son düzenleme:
Normalde SilverStone PF360 önerimdir fakat stokta kalmadığı gördüm. Corsair sıvı soğutmalara bakabilirsin, güncel modellere göz at zira eski modelleri çok fazla mevcut piyasada. PSU olarak XPG Core Reactor favorimdir, bakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı