i9-10900K sistem 31.000 TL eder mi?

7000TL'lik anakart bana göre aşırı gereksiz. Anladığım kadarıyla ekran kartıda yok. 30.000TL çok fazla. Her ne kadar i9 da olsa 10.nesil olduğu için fazla pahalı.

Çok açıklayıcı, yararlı bir yorum oldu. O kadar çok etkilendim ki. Aklımda neden değmez soruma cevap bulabildim. Yorum yapmak için yapmayın lütfen.

Sizce fiyatı kaça indirmesini istemeliyim.

İsteme değmez hem eski sistem hem ekran kartı yok gereksiz.

Çok açıklayıcı, yararlı bir yorum oldu. O kadar çok etkilendim ki. Aklımda neden değmez soruma cevap bulabildim. Yorum yapmak için yapmayın lütfen.
İşlemci değebilir. Keşke 10850K olsaymış biraz fiyattan kısılırmış aralarında bir fark bulunmuyor.
O anakart üst düzey bir OC denenmeyecekse gereksiz olmuş. Gerçekten ihtiyacınız varsa alınabilir. Yoksa bir mantığı yok.
RAM'leri de DDR4'de 3600'den öte almanın pek mantıklı olduğunu düşünmüyorum. O RAM'lerin ve işlemcinin size iş gücü olarak dönecekse yararı olur onun dışında performansa aşırı katkısı bulunmaz.
SSD 980 PRO galiba, bu fiyatına değebilir bir SSD fakat bazen aynı kalitedeki ürünler daha ucuza bulunabiliyor. Ama bu ürün alınır.
Sıvı soğutucuda görüntüye önem verilmezse 1800-2000TL arasına aynı performansı belki daha iyisini verecek soğutucular alınabilir. Hatta 2500 TL civarına 420mm bile alınabilir.
3500 TL o PSU'ya vermek bana mantıklı gelmedi. 850W Core Reactor 2000TL civarı iken o fiyata 1000-1200W bulunabilir.
Kasa fena değil. Bence fiyatını hak etmiyor. Rakipleri daha iyi termal performans veriyorlar. Görünüş ve sessizlik açısından tercih edilebilir. Hem iki tarafında da temperli cam var. Ama kesinlikle performans açısından o fiyata hatta daha aza, daha iyisi bulunur.

Yorumlarım böyle.

Müşteriyi korkutmamak adına makul bir fiyat aralığı söyleyebilir misiniz?

Sistem senin sanırım, imzanda yazıyor da. Bu tarz donanımlar kullanmalıktır satmalık değil. Gerçekçi olalım ölü bir soket işlemci ile üst seviye anakartına kimse 14K para vermez. O ikiliyi 8-9K'ya satabilirsen öp başına koy derim. 12. nesil çıktı, DDR5 geliyor bunlara kimse büyük paralar dökmez.

Buna kesin fiyat söylenmez hatta ölü fiyat olmadığı sürece satılabileceğini bile düşünmüyorum. SSD, güç kaynağı, RAM, soğutucu tek tek satılır ama işlemci ile anakart gereksiz yük orada.

Ciddiyim o fiyata alınmaz bu sistem. Soket tipinden dolayı da önü kapalı. Ağır OC'lere girmeyeceksiniz gerek yok. Hatta OC yapacaksanız bile gerek yok. 12700k 3080 kombosu bile yapılır o fiyata.

Arkadaş haklı. Her ne kadar parçalar Premium olsa da o kadar para verilmez ayrıca sarı sitedeki elektronik eşyalara güvenmiyorum pek. Bir dükkandan hiç açılmamış diye ekran kartı aldık furmak testi yaptığımızda resmen kan ağladık. Ayrıca 12700k ve 3080 kombosu gayet güzel iş görebilir.

@MYTHKING Diğer parçalar satılır da işlemci ve anakart ikilisini satman çok zor. Ölü soket. Parçalar kaliteli diye bu fiyata satılmaz. Alan olmaz. Ancak ölü fiyat verirsen belki.
@Strider0628'ın bahsettiği gibi 12700K+3080 kombosu toplanabilirken bu sisteme o fiyatı vermeleri zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı