i9-10980HK, 135W Güç Tüketim Limiti ile Gelebilir

Siz testleri intel.com'dan baktınız anladığım kadarıyla.

YouTube. Sizde yazıp bakabilirsiniz. 3-4 FPS daha fazla veriyor. Gerisi aynı. Ben çığır açacak sandım. Beklentim çok büyüktü. Ayrıca ASUS ve MSI markalarının sitelerine bir bakın. Yeni laptoplarını hangi işlemcilerle güncellemişler.

BIOS'tan isteyen bu limitleri kaldırabilir. Nereden nereye geldi Intel ... Üzülüyorum gerçekten.

i9'lar neyse de İ5'ler için 200W gibi güç tüketimlerinden bahsediliyor. (OC ile)

Yalnız ilginç bir şekilde bu işlemciler testlerde 65-70 derece civarında tam yükte. Sanırım yeni bir lehim tekniği ya da kapak kullandılar.

BIOS'tan isteyen bu limitleri kaldırabilir. Nereden nereye geldi Intel ... Üzülüyorum gerçekten.

İ9'lar neyse de i5'ler için 200W gibi güç tüketimlerinden bahsediliyor. (OC ile)

Sanırım amaçları 7nm teknolojisine geçmeden önce TDP şişirmek. Daha sonrasındaysa "bak, ne kadar da az enerji tüketiyor önceki nesil işlemcilerimize göre" diyecekler gibime geliyor. 😂😂 Ya bildikleri bir şey var ya da kumar oynuyorlar.

YouTube. Sizde yazıp bakabilirsiniz. 3-4 FPS daha fazla veriyor. Gerisi aynı. Ben çığır açacak sandım. Beklentim çok büyüktü. Ayrıca ASUS ve MSI markalarının sitelerine bir bakın. Yeni laptoplarını hangi işlemcilerle güncellemişler.
Kaç fps fark bekliyordun? Çoğu oyunda belirleyici faktör ekran kartı zaten. Hem daha fazla fps veriyor hem de daha ucuza satıyor. Üst serilerde Intel kullanma sebepleri ise çok büyük ihtimalle Intel uyumlu anakartın ve soğutmanın ellerinde hazır bulunması ve marka bilinirliği. Piyasada hala çoğu kişi ryzen bilmezken i7 i9 biliyor.

Kaç FPS fark bekliyordun? Çoğu oyunda belirleyici faktör ekran kartı zaten. Hem daha fazla FPS veriyor hem de daha ucuza satıyor. Üst serilerde Intel kullanma sebepleri ise çok büyük ihtimalle Intel uyumlu anakartın ve soğutmanın ellerinde hazır bulunması ve marka bilinirliği. Piyasada hala çoğu kişi Ryzen bilmezken i7 i9 biliyor.

Bu forumu okuya okuya öyle bir beklentim oldu. Daha ucuz olması ve daha çok FPS vermesi çok iyi. Ayrıca 3-4 derece daha serin çalıştığını gözlemledim. Ama bazı insanlar öyle bir şişiriyor ki ister istemez daha iyi bir şey bekliyorsun.
@memedov az sonra okuyacaklarını 8593759374.defa yazıyorum: Oyun için ekran kartı alınır, oyunu ekran kartı oynatır.

Sen yine mi geldin ? Her başlıkta aynı şeyleri yazıyorsun. Toksik misin nesin anlamadım.

Testler aynı ekran kartı ile yapılıyor. Seni artık göz adı edicem. Konuları sabote edip duruyorsun.

@memedov az sonra okuyacaklarını 8593759374.defa yazıyorum: Oyun için ekran kartı alınır, oyunu ekran kartı oynatır.

Hocam 2 FPS fark var(R7 4800H vs i7-9750H). 4.nesil sanırım iyi çıkmadı. 10.nesil piyasayı gömecek gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

10. Nesilciler 4900HS'yi duymadınız galiba.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir daha düşünün derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı