i9-11900K sistemde "New CPU installed" uyarısı ve 88 derece sıcaklık

CagriMehmet

Hectopat
Daha fazla  
İyi geceler arkadaşlar. Topladığım PC'nin ilk açılışı'nda BIOS'tan ilerisine geçemedim. İşlemci sıcaklığı yaklaşık 30 saniyede en son 88° görünüyor. 10 sn içinde kapanıyor. Frekans ayarları ve voltaj ayarları yaptım BIOS güncelledim fakat yine de çözemedim problemi. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

20230208_213035.jpg

Dosya Ekleri

• 20230208_213120.jpg
    20230208_213120.jpg
    262,7 KB · Görüntüleme: 54
Varsayılan sürüm 0202 idi. İlk sürüm'de dahil destekliyordu. Anakart ilk 11.nesil işlemci'leri destekleyen anakartlar'dandı.
İhtimalleri elemek adına sürüm değişikliğine gitmenizi öneririm o zaman. Sonuç değişmez ise farklı bir soğutucu deneyebilirsiniz.

İhtimalleri elemek adına sürüm değişikliğine gitmenizi öneririm o zaman. Sonuç değişmez ise farklı bir soğutucu deneyebilirsiniz.
Evet ilk sürüm'de de bu vardı.Bence ben bağlantı'da yanlış yaptım yüksek ihtimal.Stok fan'da yoktu zaten bu işlemci'nin.Soğutması imkansız normal fan'ın da.

Evet ilk sürüm'de de bu vardı.Bence ben bağlantı'da yanlış yaptım yüksek ihtimal.Stok fan'da yoktu zaten bu işlemci'nin.Soğutması imkansız normal fan'ın da.
Sabit 88 derece mi alıyorsunuz? Sıvı soğutucunuzun montaj videosunu açıp dikkatli bir şekilde yeniden toplamanızı öneririm.

Geri
Yukarı