_A_N_I_L_

Kilopat
RAM
GSKILL 32GB (2x16GB) Trident Z5 6400MHz CL32 DDR5
Ekran kartı
EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA GAMING ARGB 12GB
Anakart
MSI PRO Z690-A 6400MHz(OC) DDR5 Soket 1700 M.2
İşlemci
Intel Core i9 12900K
Merhaba, 3 gün önce bir klasik olarak yıllardır hayalini kurduğum sistemi topladım.

Overclock yapmak istiyorum fakat daha önce hiç yapmadım, BIOS üzerinden hangi değerleri girmem gerek bilemiyorum tabii çarpan değerleri vs. deneme yolu ile her CPU'ya özel olarak ince ayarlanması gerek sanırım. Sistem özelliklerim aşağıdaki gibi yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Merhaba, 3 gün önce bir klasik olarak yıllardır hayalini kurduğum sistemi topladım.

Overclock yapmak istiyorum fakat daha önce hiç yapmadım, BIOS üzerinden hangi değerleri girmem gerek bilemiyorum tabii çarpan değerleri vs. deneme yolu ile her CPU'ya özel olarak ince ayarlanması gerek sanırım. Sistem özelliklerim aşağıdaki gibi yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bilgin tecrüben yoksa yapma sistem fazlasıyla güçlü. Niye O.C yapmak istiyorsun ki?

Daha önce OC yapmadıysan hiç yapma daha iyi. Ayrıca böyle bir sisteme neden OC yapmak istiyorsun?

OC'nin bir eksisi yoktur. OC yapmak parçaların gerçek potansiyelini çıkarmaya yarar...

Düzgün bir soğutucun var mı?

OC'nin bir eksisi yoktur. OC yapmak parçaların gerçek potansiyelini çıkarmaya yarar...

Düzgün bir soğutucun var mı?
NZXT KRAKEN X73 360mm İşlemci Sıvı Soğutucu var, 3 fanlı

Bilgin tecrüben yoksa yapma sistem fazlasıyla güçlü. Niye O.C yapmak istiyorsun ki?
Açıkçası o deneyimi yaşamak istiyorum. İntel işlemci için 5.5Ghz e kadar destekli yazmış anakart OC destekli, sıvı soğutmam yeterli düzeyde bence.

LGA 1700 kiti varsa kullanabilirsin.
Kit var sistem şuan kurulu. Ram stok olarak 4800Mhz de çalışıyordu mesela XMP ayarlarından profili seçtikten sonra 6400Mhz'e çıktı. İşlemci için çok fazla detaylı değer girişi sayfası var bunların hangisine ne kadar atayacağım bilmiyorum.

Yapmak istediğim işleme bire bir destek gerek bence 🙂 Forumda bu konuda nokta atışı destek biraz zor gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı