i9 13900HX + RTX 4060 vs i7 13700H + RTX 4070

Bütçe
60000
Yukarıda @Canzzers isimli arkadaş da 4060 için aynısını söylüyor. Hadi bir tartışın hangisi daha iyi diye.
Sözümün arkasındayım. Deneyimledim 5600 işlemci ile RTX 4060, RTX 3070ten beklentimden çok daha geride kaldı. RTX ve DLSS deneyimlemedim.

Bir arkadaşım i7 13700H ile 4070 darboğaz oluşturabilir şeklinde düşünüyor, siz ne dersiniz?

1080p oyun deneyiminde evet. Lakin 2K oyun deneyiminde size çok güzel deneyimler kazandıracağına ve zevk yaşatacağına eminim.

Sözümün arkasındayım. Deneyimledim 5600 işlemci ile RTX 4060, RTX 3070ten beklentimden çok daha geride kaldı. RTX ve DLSS deneyimlemedim.

1080p oyun deneyiminde evet. Lakin 2K oyun deneyiminde size çok güzel deneyimler kazandıracağına ve zevk yaşatacağına eminim.
Düzeltme: Darboğaz oyundan oyuna değişir. Ama 1080p deneyimde rahatsız edecek, sorun yaratacak şekilde olmaz.

Düzeltme: Darboğaz oyundan oyuna değişir. Ama 1080p deneyimde rahatsız edecek, sorun yaratacak şekilde olmaz.
Aslında oyun oynarken 2k'lık monitörümle oynuyorum bu durumda tavsiyenizin yönü değişir mi?

Aslında oyun oynarken 2k'lık monitörümle oynuyorum bu durumda tavsiyenizin yönü değişir mi?
RTX 4070. Al ve arkana bakma.
1699644659364.png

Bu 2070'in tablosu mu? Tutarlılık açısından aynı sitedeki 4060'ı da atabilir misiniz?

Buna ne diyorsunuz?

I7-13700HX 16GB 1tb 8gb RTX4070​

Tek çekincem x bilişim şeklindeki bir satıcı olması. Bir de garanti dışı kalmadan hafızayı arttıramayacağım için mutsuzum.

Son düzenleme:
Bu 2070'in tablosu mu? Tutarlılık açısından aynı sitedeki 4060'ı da atabilir misiniz?

Buna ne diyorsunuz?

I7-13700HX 16GB 1tb 8gb RTX4070​

Tek çekincem x bilişim şeklindeki bir satıcı olması. Bir de garanti dışı kalmadan hafızayı arttıramayacağım için mutsuzum.

Bosuna macera ariyorsunuz hocam. Bu fiyat bandinda alabileceginiz en iyi cihaz Predator Neo veya Helios.

Bosuna macera ariyorsunuz hocam. Bu fiyat bandinda alabileceginiz en iyi cihaz Predator Neo veya Helios.
Hocam orda şöyle bir problem var, Hepsiburada'da şimdi al şubatta ödemeye başla şeklinde bir kampanya var dolayısıyla ordan almam lazım. Sçeeneğim az o yüzden..
bu güzel ama 16 + 8 ram düşündürtüyor beni. Bir de yine satıcının x bilişim şeklinde olması güven problemi yaratıyor.

Hocam orda şöyle bir problem var, Hepsiburada'da şimdi al şubatta ödemeye başla şeklinde bir kampanya var dolayısıyla ordan almam lazım. Sçeeneğim az o yüzden..
bu güzel ama 16 + 8 ram düşündürtüyor beni. Bir de yine satıcının x bilişim şeklinde olması güven problemi yaratıyor.

Bozdan Teknoloji guvenilirdir ayrica Acer resmi saticisi gibi bir sey cogu Acer urunleri getirip satiyorlar resmi garantili bir sekilde. Bir nevi resmi tedarikcilerinden birisi Acer'in.

Hocam orada şöyle bir problem var, Hepsiburada'da şimdi al şubatta ödemeye başla şeklinde bir kampanya var dolayısıyla oradan almam lazım. Sçeeneğim az o yüzden.
Bu güzel ama 16 + 8 RAM düşündürtüyor beni. Bir de yine satıcının X bilişim şeklinde olması güven problemi yaratıyor.

Fabrika çıkışlı öyle geliyormuş yani sorun olmaz hocam.

RTX 30 serisinde 3070 güzel bir karttı 3060'a göre, 40 serisinde maalesef 70 modelini bayağı kıstılar 60 la arasında fark yok denecek kadar az neredeyse. TDP değerleri bile aynı.
Ayrıca bu seride 80 ve 90 serisine oynadı NVIDIA (aç gözlülük)

Yeni konular

Geri
Yukarı