i9 13900K 100 dereceyi görüyor

Gökotpl

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yazın ortasında çok güzel 4090 ve 13900K'lı bir sistem topladım ama hiç bu bileşenlere sahipmişim gibi hissedememeye başladım. Neyi yapmıyorum ya da yanlış yapıyorum bilmiyorum. Mesela eskiden yayın üstüne CS'yi 70 derece bile görmeden oynatırdı şimdi havaların soğumasına rağmen 70-80 arası takılıyor. Hadi bu normal diyelim ama Fortnite'a girmeye çalışırken işlemcim 100 derece görüp duruyor, oyun takılıp duruyor. Belki macun değişmesi falan gerekiyordur artık ama daha anca 6 ay oluyor.

Arkadaşlar yazın ortasında çok güzel 4090 ve 13900K'lı bir sistem topladım ama hiç bu bileşenlere sahipmişim gibi hissedememeye başladım. Neyi yapmıyorum ya da yanlış yapıyorum bilmiyorum. Mesela eskiden yayın üstüne CS'yi 70 derece bile görmeden oynatırdı şimdi havaların soğumasına rağmen 70-80 arası takılıyor. Hadi bu normal diyelim ama Fortnite'a girmeye çalışırken işlemcim 100 derece görüp duruyor, oyun takılıp duruyor. Belki macun değişmesi falan gerekiyordur artık ama daha anca 6 ay oluyor.
Soğutucu var mı?

Unutulmuş bir etiket olabilir mi pompa altında ?
Kontrol etmem gerek ama 6 ay sonra ortaya çıkmazdı diye düşünüyorum.
Bir de tam devirde çalıştığından emin değilim msi centerdan kontrol ediyorum ama yazılımı biliyosanız frozr ai soğutma diye bi sekme var orda SYS fan 0 olarak gözüküyo.

MSI'ın soğutucuları bayağı dandik.
Düzeltebileceğinizi sanmıyorum. Garantiye gönderin.
TR'de çok kullanılmıyo sanırım bu fanlar çok bi kaynak yoktu ortada ve böyle bi durumu varsa gerçekten çok üzer yani.
Ekstra önerebileceğiniz soğutucu var mı onlara bakayım madem çok geçmeden.

Kanka ne güzel işte kalorifer olarak kullanabilirsin radyatörü.

LGA 1700 frame alabilirsin sıcaklıkları düşürmek için. Intel'in stock ILM'i işlemciyi zamanla büküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı