i9-13900K DDR5 sistem değerlendirmesi

Bütçe
45000
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
NZXT H9 FLOW
NZXT KRAKEN 360 MM SIVI SOĞUTMA
ROG STRIX X670E-A GAMING WIFI
AMD RYZEN 9 7950X3D
WD BLACK SN850X
MSI MPG A850GF 850 W
Viewsonic Omni vx2768-2kp-mhd
MSI G321CU

ASUS TUF GAMING F17 FX706LI-HX200

İntel Core i5-10300H işlemci
2x16GB DDR4 RAM
512 GB M2 SSD
4 GB NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti Ekran Kartı
6TB Harici HDD

HP ProLiant DL380p Gen8
2x Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2697 v2 İşlemci
16x16GB ECC Ram
2x512GB Raid 1 SSD
Meslek
Muhasebe
İyi günler,
Elimde bir adet ASUS TUF Gaming F17 FX706LI-HX200 dizüstü bilgisayarım var ve işlerim için artık yeterli gelmediği için satıp bir bilgisayar toplamak istiyorum. Oyun oynamayacağım için işlemcimi ve diğer donanımlarımı daha yüksek tutmaya çalıştım.

Kasa: NZXT H5 Elite ATX.
İşlemci: Intel i9-13900K
Anakart: MSI MPG Z790 Edge Wi-Fi soket 1700 DDR5 7200MHz(OC) PCI-e gen5 M.2 USB3.2 DP HDMI 1X2.5G lan Wi-Fi 6E ATX.
RAM: Kingston Fury Beast DDR5 RGB expo 2x32 GB 6000MT/s DDR5 CL36 DIMM.
M.2 SSD: Wd_black SN850X M.2 2280 PCI-e gen4.
PSU: Cooler Master MWE Gold 850 V2 MPE-8501-afaag-EU 850W 80+ Gold 120mm.
İşlemci soğutucu: MSI MAG CoreLiquid 240R V2 white 240 mm işlemci sıvı soğutucu beyaz.
Elimde 6 TB harci HDD olduğu için ekstre HDD alma ihtiyacı duymadım.

Hazırlamış olduğum liste takribi olarak 43.000TL tutmakta.

Daha düşük bütçe ile daha verimli bir iş bilgisayarı toplamam için önerileriniz benim için kıymetli.

Herkese şimdiden teşekkür ederim.

@messinicocugu ekran kartı ve monitör istemiyorum sistemde, yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
Sistem iyi hocam sadece bazı parçalar şöyle olsa daha iyi olur:
RAM olarak XMP desteği olan bir RAM alın mesela bu güzel:
PSU olarak da bunu almanız daha iyi olacaktır çünkü pcile5 ve ATX3.0 desteği var:
Kasa olarak da bunu alın bence:
O soğutma o işlemciye yeterli gelmeyektir o yüzden bunu almanız iyi olur:

Sistem iyi hocam sadece bazı parçalar şöyle olsa daha iyi olur:
RAM olarak XMP desteği olan bir RAM alın mesela bu güzel:
PSU olarak da bunu almanız daha iyi olacaktır çünkü pcile5 ve ATX3.0 desteği var:
Kasa olarak da bunu alın bence:
O soğutma o işlemciye yeterli gelmeyektir o yüzden bunu almanız iyi olur:

Öncelikle konu ile ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.
RAM markasından dolayı tereddüt etmiştim ama sizde önerince ve ayrıca XMP desteğinin olması cezbedici geldi.
PSU güzel görünüyor.
Kasada ön panelde USB 3.2 ve Type - C desteği göremedim, ayrıca renk beyaz var mı bir bakacağım.
İşlemci soğutucu çok iyiymiş. :)

Öncelikle konu ile ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.
RAM markasından dolayı tereddüt etmiştim ama sizde önerince ve ayrıca XMP desteğinin olması cezbedici geldi.
PSU güzel görünüyor.
Kasada ön panelde USB 3.2 ve Type - C desteği göremedim, ayrıca renk beyaz var mı bir bakacağım.
İşlemci soğutucu çok iyiymiş. :)

Beyaz versiyonu var:
Bir de 2 tane USB 3.0 desteği varmış ama Type-C desteği yokmuş.
Type-C illa istersen buna bak bir de indirim yarın bitiyor:

Beyaz versiyonu var:
Bir de 2 tane USB 3.0 desteği varmış ama Type-C desteği yokmuş.
Type-C illa istersen buna bak bir de indirim yarın bitiyor:

Phanteks G500a mı?
NZXT H710 CA-H710B-W1 mi?

Hangi programlar için alıyorsunuz? Fena değil ama yerinizde olsam 7950X tercih ederdim.

Oyun performansında sizin bahsetmiş olduğunuz işlemci daha yüksek performans sergilerken benim yapmak istediğim işlerde çoklu ve tekli çekirdek işlemci kullanımında biraz daha güçsüz kalmış okuduğum makalelerde, sanal makineler kurmak ve yazılım geliştirmek için kullanacağım hocam.

Phanteks G500a mı?

Oyun performansında sizin bahsetmiş olduğunuz işlemci daha yüksek performans sergilerken benim yapmak istediğim işlerde çoklu ve tekli çekirdek işlemci kullanımında biraz daha güçsüz kalmış okuduğum makalelerde, sanal makineler kurmak ve yazılım geliştirmek için kullanacağım hocam.

Alakasız, ikisi de neredeyse birebir aynı, performans programa bağlı daha çok ondan sordum. Kiminde Intel kiminde %25 fark atıyor sadece daha uyumlu olduğu için.

Phanteks G500a mı?

H710 mesh değil hocam parçalar sıcak çalışır o yüzden G500a alın çok iyi bir kasa 4090 bile takılır.

Kasa: NZXT H9 Flow
İşlemci: AMD Ryzen 9 7950x3D
Anakart: ASUS ROG STRIX X670E-A
RAM: Kingston Fury Renegade RGB 64 GB DDR5 6000MHz CL32 performans RAM kit (2x32 GB)
M.2 SSD: Wd_black SN850X M.2 2280 PCI-e gen4 NVMe SSD depolama
Power Supply: MSI MPG A850G
İşlemci soğutucu: NZXT Kraken 360 White
Bileşenlerinden bir sistem topladım, fiyat performans ürünü olarak RGB strimer kablo seti önerebilir misiniz?

Geri
Yukarı