İ9 13900k için MSI MPG Z790 Carbon vs ASUS ROG STRIX Z790 F vs MSI MAG Z790 Tomahawk

Hocam ben de 14900k işlemci aldım. O da 1700 soket olarak çıktığı için sizin aldığınız Carbon modeli düşünüyorum. Memnun musunuz?

Fazlasıyla... MSI Carbon modelini gönül rahatlığıyla alabilirsiniz :)

13900k tercih etseydiniz keşke her ne kadar 14900k yeni çıkmış olsa da 13900k daha performanslı.

Tamam ben şu anda Max modellerinin çıkmasını bekliyorum çok acelem yok ama Carbon bayağı güzel görünüyor.

Hız konusunda ben yabancı kaynakları takip ediyorum. Aslında 14900K daha performanslı ama aralarında çok büyük bir fark yok. %2 civarı. Ama yazılımsal bazı updateler ile oran %5-10 oranında değişebilir. 14900K overclock yapıldığında (özellikle yüksek değerlerde) 13gen e göre daha az akım çekiyor. Ama daha ne işlemci elime geldi ne de anakartım var :) Bugün gelecek işlemci. Anakart için biraz bekleyeceğim. Carbon için hemen hemen netim bir de birkaç Gigabyte ve Asus da Max modellerini çıkarınca son fiyat karşılaştırmamı yapıp karar veririm diye düşünüyorum.

Diğer bileşenlerin hepsi geldi sayılır. Analarta da karar verip umarım sorunsuzca sistemi kurabilirim.

Tamam ben şu anda Max modellerinin çıkmasını bekliyorum çok acelem yok ama Carbon bayağı güzel görünüyor.

Hız konusunda ben yabancı kaynakları takip ediyorum. Aslında 14900k daha performanslı ama aralarında çok büyük bir fark yok. %2 civarı. Ama yazılımsal bazı Update'ler ile oran %5-10 oranında değişebilir. 14900k overclock yapıldığında (özellikle yüksek değerlerde) 13gen e göre daha az akım çekiyor. Ama daha ne işlemci elime geldi ne de anakartım var :) bugün gelecek işlemci. Anakart için biraz bekleyeceğim. Carbon için hemen hemen netim bir de birkaç Gigabyte ve ASUS da Max modellerini çıkarınca son fiyat karşılaştırmamı yapıp karar veririm diye düşünüyorum.

Diğer bileşenlerin hepsi geldi sayılır. Analarta da karar verip umarım sorunsuzca sistemi kurabilirim.

Şu an kullandığım sistem bu hocam 4 aydır kullanıyorum herhangi bir sorun yok çok şükür performans desen bana mısın demiyor :)

Kasa:

Ekran kartı:

Sıvı soğutma:

Dosya Ekleri

• x.png
    x.png
    199,3 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

Geri
Yukarı