i9 13900K / RTX3090 / ASUS Z790-F WI-FI2 sistem nasıldır?

Lextase

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba,
Kullanım amacı sadece oyun odaklı yoğunlukla PUBG, CS, BDO, Dota tarzı oyunları oynuyorum. Diyeceksiniz ki bu oyunlar için bu sistem niye tamamen keyif deyip geçeyim orayı tartışmayalım hiç :)
Bu yukarıda paylaştıklarım yeni sistem parçalarım olacak.

Sorum şu; aşağıda mevcut olanlar ile yeni sistemi adapte etsem sıkıntı yaşar mıyım?
PSU kurtarır mı? Sıvı soğutucu kurtarır mı? 144Hz yerine 240Hz mı çıkmam lazım?
Ayrıca kasa olarak şunu çok beğendim Üste 3x140mm radyatör takabilmek için,
Kasa önerisi de alırım.

Son düzenleme:
Merhaba,
Kullanım amacı sadece oyun odaklı yoğunlukla PUBG, CS, BDO, Dota tarzı oyunları oynuyorum. Diyeceksiniz ki bu oyunlar için bu sistem niye tamamen keyif deyip geçeyim orayı tartışmayalım hiç :)
Bu yukarıda paylaştıklarım yeni sistem parçalarım olacak.

Sorum şu; aşağıda mevcut olanlar ile yeni sistemi adapte etsem sıkıntı yaşar mıyım?
PSU kurtarır mı? Sıvı soğutucu kurtarır mı? 144Hz yerine 240Hz mı çıkmam lazım?
Ayrıca kasa olarak şunu çok beğendim Üste 3x140mm radyatör takabilmek için,
Kasa önerisi de alırım.

Oyun odaklı bır sistem için 7800x3D-7900x3D daha mantıklı. Mevcut soğutucu ıle 13900u zor soğutursun. Monitör olarak en az 240a çıkarsan ıyı olur. 750w yeterli gelir.

Oyun odaklı bır sistem için 7800x3D-7900x3D daha mantıklı. Mevcut soğutucu ıle 13900u zor soğutursun. Monitör olarak en az 240a çıkarsan ıyı olur. 750w yeterli gelir.
Şimdi şöyle klasik AMD düşmanıyım her ne kadar mantıksız olduğunu kabul etsem de intel tercihim olacak ayrıca almışken sistemin üstünde bir anakart-işlemci tercihi yapıyorum kalanları zamanla upgradelerim diyerekten. PSU için o zaman acele etmem onun yerine Monitör yakın zamanda olmasa da dediğiniz gibi değişecek parçalardan birisi olur. Soğutucu alırken de kasa da almam gerekecek orası biraz sınırlarımı zorluyor

Kasa olarak belirttiğim ASUS ProArt PA602 aldım. Sıvı soğutma olarak 420mm olarak Arctic Liquid Freezer II 420mm alayım diyorum ama sanırım bir yerde okumuştum bu kasaya uymuyor uzunluk olarak değil de genişlik mi derinlik mi neden kaynaklı sorun oluyormuş diye hatırlıyorum. Var mı bilgisi olan?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı