i9 13900K sistem iyi mi?

Gökotpl

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci: Intel i9 13900K
Ekran kartı: MSI GeForce RTX 4090 Suprim X
Anakart: MSI MPG Z790 Edge Wi-Fi
RAM: G.Skill 64 GB (2x32 GB)
SSD: Samsaung 2TB 990 Pro
Sıvı soğutma: MSI MAG CoreLiquid 360R V2 3x120mm
Power SUP: MSI MEG AI1300P PCI-E5 1300W
Kasa ne uyabilir ve ekstra upgrade veya daha iyi olabileceğini düşündüğünüz seçenek var mı? Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci: Intel i9 13900K.
SSD: Samsaung 2TB 990 Pro.
Sıvı soğutma: MSI MAG CoreLiquid 360r V2 3x120mm.
Power SUP: MSI MEG AI1300p PCI-E5 1300W.
Kasa ne uyabilir ve ekstra upgrade veya daha iyi olabileceğini düşündüğünüz seçenek var mı? Teşekkürler şimdiden.

Daha üst düzey parça var mı ki iyi mi ne demek.

Intel yerine AMD alsan ilerisi için daha iyi olur.

İşlemci: Intel i9 13900K
SSD: Samsaung 2TB 990 Pro
Sıvı soğutma: MSI MAG CoreLiquid 360R V2 3x120mm
Power SUP: MSI MEG AI1300P PCI-E5 1300W
İyimide lafmı. Rüya gibi sistem. Hayırlı olsun. Güle güle kullanın..

DDR5 ve AM5 platformuna geçmeyi niye düşünmüyorsun bütçen sorun teşkil etmiyor sonuçta sanırım.
DDR5 olması lazım zaten ama AM5 hakkında fikrim yok

İnan aşırı arada kaldım hatta işlemciyi sipariş edip iade ettim. iş için kullanacağım için daha çok intel daha mantıklı geldi. sadece daha fazla elektrik yansıtacak o kadar ve daha fazla çekirdekle daha iyi sonuçlar alacağımı düşünüyorum. günün sonunda intel sonuçta.

İyimide lafmı. Rüya gibi sistem. Hayırlı olsun. Güle güle kullanın..
teşekkürler.

biraz bakındım am5 anakartına geçtiğimde 13900K'yı kullanabilecek miyim onu bilmiyorum

Son düzenleme:
DDR5 olması lazım zaten ama AM5 hakkında fikrim yok.

İnan aşırı arada kaldım hatta işlemciyi sipariş edip iade ettim. İş için kullanacağım için daha çok Intel daha mantıklı geldi. Sadece daha fazla elektrik yansıtacak o kadar ve daha fazla çekirdekle daha iyi sonuçlar alacağımı düşünüyorum. Günün sonunda Intel sonuçta.

Teşekkürler.

Biraz bakındım AM5 anakartına geçtiğimde 13900K'yı kullanabilecek miyim onu bilmiyorum.

Kullanamazsınız hocam AM5 AMD için sadece ama pişman olmasınız hocam.

Kullanamazsınız hocam AM5 AMD için sadece ama pişman olmasınız hocam.
iyice baktım kafama takıldı ama oyun için olcak olsaydı bilgisayar kesinlikle dediğiniz yapıcaktım ama 13900'ü değiştirene kadar zaten anakart da değiştiririm yani o kadar yıl sonra o yüzden koycak bişey olmaz diye düşünüyorum

Piyasadaki en iyi işlemci 13900, tüm testlerde diğer işlemcilerin çok çok önünde götürüyor, bütçe varsa 13900 alıp geç dostum.
Sıvı soğutucu kronik sorunlu diye biliyorum, Corsair H150 serisini tavsiye ederim, bütçe varsa Rog Ryujin soğutucuların en iyisi.

Piyasadaki en iyi işlemci 13900, tüm testlerde diğer işlemcilerin çok çok önünde götürüyor, bütçe varsa 13900 alıp geç dostum.
Sıvı soğutucu kronik sorunlu diye biliyorum, Corsair H150 serisini tavsiye ederim, bütçe varsa Rog Ryujin soğutucuların en iyisi.
ryujin 2 diyosan yok ama düz ryujin var

Geri
Yukarı