i9 13900K ve Z690 yetersiz kalır mı?

Bütçe
9500
Taksitli alacağımdan sarı site çok pahalıya geliyor vade farkından o yüzden sadece N11 veya Amazon'dan alıyorum.
Bu D15'in belirli özelliğinden biri çok sessiz çalışması galiba, bundan daha sesli çalışıp daha performanslı bir model yok mu? İsterse araba kadar ses çıkarsın önemli değil çünkü zaten Datacenter'da barınacak makine.

Birisi 3.5'a NH-D15s satıyordu bana mesaj atmıştı s modelinin ne farkı var?
S model tek fan olması lazım, kule tipine daha kaliteli bir ürün yok, hava soğutma önermemin sebebi de beslemelerini soğutacak olması.

S model tek fan olması lazım, kule tipine daha kaliteli bir ürün yok, hava soğutma önermemin sebebi de beslemelerini soğutacak olması.

O modelde Amazon taksit yapmıyor o kötüymüş. Şimdilik onu arka plana atayım.
MSI okul sonrası geri ödeme hakkında bilgin var mı? Aldığımız her yerde geçerli mi bu?
Öyleyse 2.5k fark vererek daha üst model ve versiyon olan Z790 Tomahawk almak MSI Pro Z690-A almaktan daha mı iyi tercihdir?

O modelde Amazon taksit yapmıyor o kötüymüş. Şimdilik onu arka plana atayım.
MSI okul sonrası geri ödeme hakkında bilgin var mı? Aldığımız her yerde geçerli mi bu?
Öyleyse 2.5k fark vererek daha üst model ve versiyon olan Z790 Tomahawk almak MSI Pro Z690-A almaktan daha mı iyi tercihdir?
Valla VRM yapılarını bilmiyorum o yüzden yorum yapamam ama ikisi de üzmez ucuz olan hangisiyse onu al.

Merhaba bu konuyu ne yaptınız merak ettim? Bu arada ucuz dediğiniz modelde PCI-e 5.0 var.

İlk başta Z690-A Pro satın aldım. İncehesap Gaming gecesinde kasa ve Z790 Tomahawk satın aldım. 8300 TL'ye geldi aynı zamanda 900 TL geri ödemesi var MSI kampanyası ile 7.4K'ya gelecekti ve yaklaşık 1.5k fiyat farkında satın almış olacaktım. Kasayı kargoladılar kasa evime geldi ama anakartı kargoya bile vermediklerinden dolayı sinirlenip siparişi iptal ettim 😄, şu anlık Z690-A Pro devam.

Geri
Yukarı