Çözüldü i9-13900KF sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zilunath

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance RGB PRO DDR 4 2x16 GB
SSD veya HDD modeli
Samsung 1TB 990 PRO NVMe2.0 SSD
Ekran kartı
Asus ROG-STRIX-RTX3080-O10G-V2-GAMING LHR 320 Bit
Anakart
PRIME Z790-P D4
İşlemci
13th Gen Intel(R) Core(TM) i9-13900KF
Sistemi ocak ayında topladım. İlk 1 ay herhangi bir problem yaşamadım, sonrasında aşağıda DUMPS dosyalarını paylaştığım mavi ekran ve oyundan atma sorunları oldu. Sakarya'da ikamet ediyorum 2-3 bilgisayar tamiri yapan dükkana götürdüm fakat çözüm bulunamadı. DUMPS dosyalarını incelememe yardımcı olur musunuz?

Sistem Bilgisi:
  • İşletim Sistemi Windows 11 Pro
  • İşlemci 13th Gen Intel(R) Core(TM) i9-13900KF, 3000 MHz, 24 Çekirdek, 32 Mantıksal İşlemci
  • Temel Kart Ürünü Prime Z790-P D4
  • Ekran Kartı ASUS ROG-STRIX-RTX3080-O10G-V2-Gaming LHR 320 Bit GDDR6X 10
  • Güç Kaynağı Power Seasonic GX-750
  • Bellek Corsair Vengeance RGB Pro DDR 4 2x16 GB 3600 MHz
  • SSD Samsung 1TB 990 Pro NVMe2.0 SSD (Okuma Hızı 7450 MB / Yazma Hızı 6900 MB)
  • Sabit Disk Seagate 2TB Barracuda 256MB 7200RPM
  • Sıvı Soğutucu Corsair iCUE H150 CW-9060054-WW 360 mm İşlemci Sıvı Soğutucu
  • Kasa Corsair 4000X
Windows Mini Dumps.rar
Oyunlar Mini Dumps.rar

@claus yardımcı olur musun?

Son düzenleme:
Çözüm
Ustam benim işlemci geldi ve bütün sorunlarım çözüldü bende bir daha foruma girmedim çok yorulmuştum. Yenisini göndersinler bendeki sorunların aynısı varsa çözülecektir. @UzRie
Anladım sistemi bir abimin evinde deneyeceğiz bu hafta sonuçları buradan da paylaşırım.
Sizce PSU veya Anakart arızalımı yoksa sisteme uyumsuz mu ?
Konunun başında belirttiğim gibi sistem ilk 1 ay sorunsuz çalıştı.

Arkadaşımın evinde yaptığım testten sonra işlemcinin arıza olduğunu tespit ettik. Ondaki işlemciyi benim sisteme taktığımızda sorunların hepsi ortadan kalktı bendeki işlemciyi arkadaşımın sistemine taktığımızda ise bütün sorunlarım o bilgisayara geçti. İşlemciyi garantiye yolladım yenisini göndermelerini bekliyorum. Yardımların için çok teşekkür ederim. @

@claus

Kardeşim aldığın hatanın aynısı bendede mevcut sistemi toplayalı 5 ay oldu 5 aydır hatayı arıyorum ve en son intel ile iletişime geçtim ve işlemciyi geri istediler yenisini göndermek için artık okadar ümidim kalmadı ki umarım sorun işlemcidedir çünkü hep he şimdi buldum hatayı dediğim zamanlar bile hep tam tersi çıktı ümidim kalmadı artık :)

@zilunath kardeşim bu arada senin işlemci daha gelmedi mi kaç ay olmuş

Son düzenleyen: Moderatör:
Ustam benim işlemci geldi ve bütün sorunlarım çözüldü bende bir daha foruma girmedim çok yorulmuştum. Yenisini göndersinler bendeki sorunların aynısı varsa çözülecektir. @UzRie

Çözüm
"Kardeşim" ben işlemciyi teknobiyotik üzerinden aldım ve garantiye kendilerine gönderdim. İlk gönderdiğimde işlemciniz de problem yok dediler bende yanıldıklarını ve tekrar test etmeleri gerektiğini işi yokuşa sürerlerse de hakkımı yasal yollarla arayacağımı bildirdim hatalarını fark ettiler. Tekrar gönderdiğim de işlemciyi sıfırıyla değiştirdiler ve tarafıma gönderdiler. @UzRie

Geri
Yukarı