i9 13900KH RTX 4080 sistem oyunlarda çöküyor

berkkilic

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, 3 gün önce topladığım bilgisayarda neden bilmiyorum ama oyunlar çöküp duruyor.
Örnek olarak Escape from Tarkov oyunu açtıktan 30 dakika sonrası civarı kapanıyor.
Warzone açtığım gibi internet bağlantısını sağlamıyordu.
Rainbow Six'te de maç başladığı andan 4-5 saniye sonrasında oyunlar çöküyor.
Sebebini anlayamadım.
Sistem özelliklerimi yazıyorum:
RTX 4080.
32 GB DDR5 6000 MHz.
i9 13900KH.
B760-F Gaming anakart.
850W Corsair PSU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle bir durum var, ramlerim 6000 mhz normalde fakat 4800 mhz olarak kullanıyorum çünkü XMP açtığım zaman bilgisayar açılmıyor sebebini bilmiyorum.
Hocam şöyle söyleyeyim, anakartınızla alakalı bir durum olabilir. Benim belleklerim de kağıt üstünde 3200MHz hızındalar. Fakat şansıma 4 modül takılı iken 2400MHz üstüne çıkamayan TEK bellek versiyonunu kullanıyormuşum. Kitapçıkta yazar onlar "Known Issues" vb. başlıklar altında.

Hocam şöyle söyleyeyim, anakartınızla alakalı bir durum olabilir. Benim belleklerim de kağıt üstünde 3200MHz hızındalar. Fakat şansıma 4 modül takılı iken 2400MHz üstüne çıkamayan TEK bellek versiyonunu kullanıyormuşum. Kitapçıkta yazar onlar "Known Issues" vb. başlıklar altında.
Ram kitapçığı mı anakart kitapçığı mı?

Herhangi bir hız aşırtma yapmadım. Eğer ben yapmadan kendisi aktifleşiyor ise nereden kapatacağım hakkında bilginiz var mı acaba?

Maalesef bilmiyorum. @messinicocugu hocam siz baya yetkinsiniz donanım konularında. Bir fikriniz var mıdır?

Hocam ekran kartı driver'ını doğru kurdunuz mu belki ondan sorun oluyordur?(driver sürümü ile de alakalı olabilir.)
En son sürüm kurulu efendim.
1676235494416.png

Geri
Yukarı