i9 13900KS RTX 4090 darboğaz ve FPS düşmesi

Ertunc59

Hectopat
RAM
32 Gb 7200 MHz
SSD veya HDD modeli
990 pro
Ekran kartı
4090
Anakart
Z790 MAXIMUS HERO
İşlemci
İ9 13900KS
Merhaba.
  • Intel i9 13900KS
  • ASUS Z790 Maximus Hero
  • ASUS ROG 4090 OC
  • 1300W 80 Plus Plat PSU sisteme sahibim.
FPS oyuncusuyum. 360 Hz monitör de var her şey tamam fakat darboğaz ve anlık FPS düşmesi sorunu yaşıyorum. Ne yapsam olmadı. Anlık FPS düşüşleri mesela 800 FPS'den birdenbire 200'lere düşmek gibi. Sadece Rainbow Six: Siege oynuyorum. Ne kadar Low ayar yapsam olmadı.
Input lag yememek adına Low'a çekmek zorundayım. 2K ve 4K'lık bir oyun değil bu, high sistemde oynayamamak insanın canını sıkıyor. Yardımcı olursanız çok memnun kalacağım. Şimdiden çok teşekkürler.

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Driverları kontrol et, sıcaklıkları kontrol et, arka planda çalışan uygulamaları kontrol et, BIOS sürümünü kontrol et.

Hocam, RAM'lar tek slot 32 ise, sorun ondan kaynakli büyük ihtimalle.

16x2 hocam 32 tek slot değil

Driverları kontrol et, sıcaklıkları kontrol et, arka planda çalışan uygulamaları kontrol et, BIOS sürümünü kontrol et.

Hepsi güncel hocam

Ya işlemci ısınıyor ya da oyunun optimizasyonu sıkıntılıdır.

İşlemci sıcaklığı 40-55 derece arası Max bu sistemde aynı oyunu oynayan yabancılarda böyle problem görmedim ilginç bir durum ile karşı karşıyayım gerçekten

Hocam, oyun aninda MSI Afterburner ile izleme yaptınız mı? FPS düşüşü olduğu an fikir verebilir. Ayrica işlemci GPU sunu derve dışı birakmak işe yarayabilir.

Son düzenleme:
Biostanmı kapatayım hocam CPU ekran kartını bir tek onu yapmamıştım nasıl bir yol izlemeliyim
Hocam,Daha önce yapan arkadaşlar varsa size yöntemini söylemesi daha doğru olur, yanlış yönlendirmek istemem.Ben sirf bu olay yüzünden f serisi kullaniyorum, umarım işinize yarar.

Geri
Yukarı