i9-13900KS RTX 4090 sistem uyumlu mu?

DenizYıldız

Centipat
Daha fazla  
Sanırım buraya açıklama yapmam gerekiyor.

Merhaba arkadaşlar, Technopat Sosyal sitesinde ilk konuma hoş geldiniz.

Gerek Technopat Sosyal ailesi, gerek kendi bilgilerimle bir bilgisayar topladım ve almak istiyorum. Hemen hemen tüm pcbuild sitelerinde sistemi teste soktum ve BIOS güncellemesi hariç bir sorun çıkmadı. Fakat yine de sosyale yani sizlere sormak istedim.

Case: NZXT H710i CA-H710I-BR e-ATX

Motherboard: ASUS ROG STRIX Z790-E Gaming Wi-Fi Intel LGA1700 DDR5 ATX.
CPU: Intel i9-13900KS

RAM: G.Skill Trident Z5 RGB DDR5 6000 MHz CL30.

GPU: ASUS TUF Gaming RTX 4090 OC Edition 24 GB 384 bit GDDR6X.

CPU cooler: NZXT Kraken X73 360mm.

Power Supply: MSI MPG A1000G 1000W.

Case cooler: Arctic F14 PWM pst 140mm.

SSD: Samsung 1TB 980 Pro M.2 SSD.

HDD: Seagate Barracuda 2TB.
monitor: MSI MAG281URF 28" 4K 144Hz 1ms G-Sync

Bütçe sıkıntım yoktur.

Seçtiğim ürünler bunlardır. Her türlü alternatife açığım.

İlginiz için şimdiden çok teşekkürler. Eğer bir hatam varsa belirtiniz.

Uyumlu ama bazı parçalar şöyle olsa daha iyi olur:

@Liberteen Hangi PSU'yu önerirsiniz .

@Merdt Baktım ancak WD Black SSD olarak geçiyor HDD kullanmak yerine SSD kullanmamı mı önerirsiniz .

@messinicocugu Kasayı anladım ancak GPU olarak neden Galax'ı ve SSD olarak Kingston'ı seçtiğinizi anlatır mısınız ?

Durumunuz varsa bence HDD yazık olur o bilgisayara. Demek ki WD, Black HDD'leri emekli etmiş. Vardı eskiden. Bence uygunundan bir tane SATA SSD bulup onu depolama yapabilirsiniz.

@Merdt Teşekkürler .

@Liberteen PSU'dan kablolarından hiçbir şey anlamıyorum biraz daha detaylı bir şekilde marka değilde ürün şeklinde atabilir misiniz ?
40 serisi ekran kartlarının güç girişleri 12vhpwr olarak değiştirildi. Siz ekran kartını aldığınızda içinden dönüştürücü çıkıyor ancak native bir ATX 3.0 PSU alırsanız daha sağlıklı olur.

Recep Baltaş'ın videosunu alıntı yapıyorum buraya daha detaylı açıklıyor kendisi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Liberteen Hangi PSU'yu önerirsiniz.

@Merdt Baktım ancak WD Black SSD olarak geçiyor HDD kullanmak yerine SSD kullanmamı mı önerirsiniz?

@messinicocugu Kasayı anladım ancak GPU olarak neden Galax'ı ve SSD olarak Kingston'ı seçtiğinizi anlatır mısınız?

Bence TUF'a pek erek yok en ucuz modelleriden birini alın soğutmada çok fark olmaz ve SSD olarak KC3000 980 Pro'dan daha iyi bir model.

Geri
Yukarı