i9 13900KS vs Ryzen 7950X 3D

PcKologX

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Intel 13900KS stoklara gelmiş fiyatı 17.250 TL alacaklara hayırlı olsun şimdiden. Muhtemel birazdan stok biter.

Ben Ryzen 9 7950X 3D modelini beklemekteyim muhtemel AMD fiyat ve çıkış tarihi hakkında net bilgi bu yüzden paylaşmadı. 7950X 3D muhtemel aynı performansı ya da daha fazla performans verecektir. Bu konunda da neden fiyat açıklamadığını mantıklı buluyorum.

13900KS fiyatı belli olduğu için AMD fiyat konusunda oynama yapıp rekabete renk katacağını düşünüyorum. AMD 7950X 3D fiyatı 13900Ks'den daha uygun olma ihtimali sizce nedir? Muhtemel indirim olacaktır.

Ekran görüntüsü 2023-01-16 183058.png

7950X vs 13900KS durum burada böyle.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

7950X3D'nin 13900KS'den daha performanslı (oyunlar bazında) ve daha pahalı olacağını düşünüyorum.

Daha performanslı olup aynı gücü tüketmeyi başarırsa ya da daha az tüketir ise muhtemel öyle olacaktır. En üst çıtası 20K min 16K düşünüyorum şuanda. İnşallah 18K'dan falan gelir çok büyük sürpriz olur.

Daha performanslı olup aynı gücü tüketmeyi başarırsa ya da daha az tüketir ise muhtemel öyle olacaktır. En üst çıtası 20K min 16K düşünüyorum şuanda. İnşallah 18K'dan falan gelir çok büyük sürpriz olur.

İlk etapta yüksek çıkıp böyle sene sonuna doğru ciddi düşüşler olabilir ifyatında. En azından 5800X3D ve 7000 serisinde bunu görmüştük. AMD iki nesildir kullanıcı dostu kozunu fazla geç oynuyor.

İlk etapta yüksek çıkıp böyle sene sonuna doğru ciddi düşüşler olabilir ifyatında. En azından 5800X3D ve 7000 serisinde bunu görmüştük. AMD iki nesildir kullanıcı dostu kozunu fazla geç oynuyor.

Bunun sebebi olarak bi açıklama yapmıştı diye hatırlıyorum ama kaynağı hatırlamıyorum. "Biz lider olanız neden daha iyi performans verip daha az güç tüketip daha uzun ömürlü platform sunup neden daha ucuz olalım" bir yazı okumuştum. Kısacası max 20K diyebiliriz ki sanmıyorum 19K psikolojik bariyeri korurlar diye düşünüyorum. O kadar havalara girmez AMD girmemeli.

Bunun sebebi olarak bi açıklama yapmıştı diye hatırlıyorum ama kaynağı hatırlamıyorum. "Biz lider olanız neden daha iyi performans verip daha az güç tüketim daha uzun ömürlü platform sunup neden daha ucuz olalım" bir yazı okumuştum. Kısacası max 20K diyebilir ki sanmıyorum 19K psikolojik bariyeri korurlar.

AMD'nin ciğerini bilmesem inanırdım şu açıklamaya. Bunu yalnızca Intel tarafından güzel tokatlandıkları zaman yapıyorlar, Intel de aynı şekilde AMD'den tokat yerken yapıyor.

AMD'nin ciğerini bilmesem inanırdım şu açıklamaya. Bunu yalnızca Intel tarafından güzel tokatlandıkları zaman yapıyorlar, Intel de aynı şekilde AMD'den tokat yerken yapıyor.

Vallahi bakalım herkes tahminleri yazsın. Ben max 18500 TL min 15000 TL diyorum çünkü Ryzen 9 7950X min. fiyatı şuanda 12.800 TL güvenilir bir yerde. 7950X fiyatını birden çok aşağıya çektiler sanki 7950X 3D'ye yer açtılar gibi hissettim.

Vallahi bakalım herkes tahminleri yazsın. Ben max 18500 TL min 15000 TL diyorum çünkü Ryzen 9 7950X min. fiyatı şuanda 12.800 TL güvenilir bir yerde. 7950X fiyatını birden çok aşağıya çektiler sanki 7950X 3D'ye yer açtılar gibi hissettim.

Çekecekler, 7950X için eski fiyatı gereksiz yüksekti. Şu koşullarda 7950X3D'nin 16K'dan fazla olmaması lazım sonuçta kattıkları bir tane 3D cache ama pazar payı hala iyi olduğundan ilk etapta AMD ve perakendecileri ne kazansak kardır moduna geçecekler.

Geri
Yukarı