i9-14900K alınır mı?

Şu an o 14900k ile 7800x3D fiyatı aynı. Intel almak daha mantıklı olmaz mı anakarta ekstra para vermeyeceğim.
İntel aldığınızda anakart almaycakmısınız? Yani elinizde varmı? Ozaman intel alın anakarta ekstra para vermemek için.

Ama önerim amd.

Yani render yapıyorum ama büyük projeler için değil uzun ömürlü olmasını istiyorum. Hem oyun hem genel kullanımda iyi performans vermesini istiyorum.

Yani genelde oyun oynuyorum arada render yapıyorum ama büyük projeler için değil uzun ömürlü olmasını istiyorum. Hem oyun hem genel kullanımda iyi performans vermesini istiyorum.
Genel kullanımda farkı hissetmezsiniz. Ancak profesyonel sahalarda farkını görürsünüz.

Pardon hocam R9 7950X 3D bakmışım

Elimde MSI Pro 660M anakart var i5-12400F alırken almıştım. Bu işlemciye yeter mi?
O anakartın 14900K gibi bir sobayla şansı yok. Diyelim ki oldu ve sıcaklıkları kabul ettiniz zaten verim alınabilmesi çok güç.

Bu tarz yüksek seviyeli işlemcilere yönelebiliyorsanız AM5'in F/P dengesi, uzun ömürlü olması, sıcaklık noktasında rakibine kıyasla avantajlı durması gibi sebeplerle tercih edilmesi daha doğrudur.

Mevcut sistem parçalarınızı da satabilirsiniz. Oradan belirli bir gelir elde edersiniz.

Limit kaldırıldığında 400W çekebilen 14900K'yı ne ile soğutmayı düşünüyorsunuz, soğutma maliyetini de ekleyip karar verin.

O anakartın 14900k gibi bir sobayla şansı yok. Diyelim ki oldu ve sıcaklıkları kabul ettiniz zaten verim alınabilmesi çok güç.

Bu tarz yüksek seviyeli işlemcilere yönelebiliyorsanız AM5'in F/P dengesi, uzun ömürlü olması, sıcaklık noktasında rakibine kıyasla avantajlı durması gibi sebeplerle tercih edilmesi daha doğrudur.

Mevcut sistem parçalarınızı da satabilirsiniz. Oradan belirli bir gelir elde edersiniz.

Ona uyumlu hangi anakartları önerirsiniz yani işlemci + anakart 20k civarı olursa daha iyi olur. Sıvı soğtucu olarak NZXT 240mm soğtucu var.

Yeni konular

Geri
Yukarı