i9 14900K ve RTX 4090 sistem reset atıyor ve görüntü kesiliyor

mrnobodyrax

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
128GB (4X32)
SSD veya HDD modeli
Kioxia Exceria Pro 1 TB
Ekran kartı
Asus ROG Strix GeForce RTX 4090 White OC
Anakart
Asus TUF Gaming Z790-Plus WIFI
İşlemci
Intel Core i9-14900K
Merhaba. Geçen günlerde bilgisayar aldım. 2 gün önce elime ulaştı. Durup dururken ekran siyah olup tekrar görüntü alınıyor ama bu 1 kere değil belki 5-6 kere oluyor, yani görüntü gidip gelmeye devam ediyor. Bazen sonunda açılabiliyor görüntü ama bazen bilgisayar baştan başlıyor.
Kayıt olmadan önce bazı konulara bakmıştım. 14900K ve RTX 4090 ekran kartı için 1000W uygun deniliyordu. Acaba sorun güç kaynağında mı? Ekran kartım mı bozuk?

Render almayı denedim dün akşam gibi, basit bir render alırken sorun yoktu. Fakat biraz daha komplike bir render almaya çalıştığım o anda direkt olarak hızlıca kapandı ve bilgisayar tekrar açıldı. Hem işlemci hem ekran kartı fazla ısındığı için muhtemelen.

Başlıktaki ile alakalı değil ama BIOS'a girdiğimde bellekler tam hızda çalışmıyor. X.M.P açıyorum ve farklı bir hız seçiyorum daha sonra görüntü gelmiyor. Sırf açılsın diye zar zor BIOS sıfırlattım. Ama şu an çoğunlukla görüntüm gidiyor durup dururken. Bellekleri yine bir nebze olmasa da olur diyebilirim. Oyun olarak bazı oyunları denedim. Pek bir sorun yoktu, 1 saate yakın 4K Cyberpunk oynadım herhangi bir görüntü gitmesi yaşanmadı. Witcher 3 açtım, daha eşyaları düzenlerken oyun hiç bir hata vermeden kapanıyor. Oldukça para harcadım ve baya üzmeye başladı. Ayrıca monitörüm Gigabyte M28U 28 inch 1MS 4K Oyuncu Monitörü. Display Port ile bağlıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle bir şeyler oldu:

Bu bilgisayar bir hata denetiminde yeniden başlatıldı. Yapılan hata denetimi: 0x0000003b (0x00000000C0000005, 0xfffff807722b5321, 0xffffee0676d24fc0, 0x0000000000000000)

Dump dosyası olarak çıkan hatalara baktığımda ntoskrnl.exe diyor ve nvlddmkm.sys. Kırmızı yanıyor

Kernel yeniden başlatma veya kapanmadan dolayı nvldddmkm.sys NVIDIA sürücüsünde oluşan bir sorundan dolayı.

Geri
Yukarı