i9 14900KS RTX 4060 Ti sistem nasıldır?

Bütçe
İşlemcıden kısıp ekran kartını arttıracak kadar bir bütçe
intel amd'ye göre daha fazla dayanır onu göz önünde bulundurup al
amacın render gibi işler değilse 4060 TI ve i5 işlemcide yeterli olur

Dediğin gibi amd uzun ömürlu değilse intel üzerine yöneleceğim çünkü bu bilgisayarı yıllarca sıkıntısız kullanmak istiyorum
yılllarca kullanacaksan intel almalısın, tam olarak bütçen nedir ona göre bir sistem bakıcam

Intel AMD'ye göre daha fazla dayanır onu göz önünde bulundurup al
Amacın render gibi işler değilse 4060 Ti ve i5 işlemcide yeterli olur

Yılllarca kullanacaksan Intel almalısın, tam olarak bütçen nedir ona göre bir sistem bakacağım

105k monitör dahil ben monitoru ayarladim sen 93K'lık bak eğer bakacaksan

4060 için 92bin TL çok fazla dostum. Hemde İ9 ile gitmemiş bence.

bu sistemdeki ekran kartı asus rog strix palit gibi markalara güven olucağını sanmıyorum şu an en iyi üretici zaten asus

4080 Super + R7 7800x3d bu sistemin içinden geçer ayrıca Intel AMD den daha dayanıklı filan demişsiniz tamamen boş yapmışsınız AMD işlemci olarak çok daha ileriye dönük Intel birkaç senede bir soket değiştiriyor. Palit gayet iyi bir markadır.

bu sistemlerde tüknemiş parçaları düzenleyince 88k olmuyor, tekrar belirtiyorum amacınız oyunsa eğer bu sistemi alabilirsiniz, dilerseniz işlemciyi 7950x3d yapabilirsiniz

konu oyun olunca 7800x3d>14700k
oyun harici işlerde ise tam tersi 14700k>7800x3d
arada fazla fark yok, ayrıca aynı şekilde bende bu tarz bir sistem topluyorum yalnız 15. nesil intel işlemciyi bekliyorum eğer vaktiniz varsa ve intel istiyorsanız 15. nesil beklenebilir

bu sistemlerde tüknemiş parçaları düzenleyince 88k olmuyor, tekrar belirtiyorum amacınız oyunsa eğer bu sistemi alabilirsiniz, dilerseniz işlemciyi 7950x3d yapabilirsiniz

konu oyun olunca 7800x3d>14700k
oyun harici işlerde ise tam tersi 14700k>7800x3d
arada fazla fark yok, ayrıca aynı şekilde bende bu tarz bir sistem topluyorum yalnız 15. nesil intel işlemciyi bekliyorum eğer vaktiniz varsa ve intel istiyorsanız 15. nesil beklenebilir
2-3 ay bekleyeceğim zamlanırsa yapacak bir şey yok bütçeyi arttıracağım

Yeni konular

Geri
Yukarı