i9 9900 işlemci ile Prime95 testinde yüksek sıcaklıklar sıkıntı yaratır mı?

Pardon siz OC yapmamışsınız.
5.0 GHz Turbo hızıymış.

Soğutucu düzgün oturuyor mu?
Sıkıntı yok soğutucuda. Zaten youtube'da install videosu var. Ona bakaram kurmuştum. Sistem internette dolaşırken falan 32-35 derece işlemci zaten. CPU Fan düşük devirde. Testte bir anda fanlar arttı sonra azaldı zaten. Anlamadım tam olarak ne oldu.

Sıkıntı yok soğutucuda. Zaten YouTube'da install videosu var. Ona bakaram kurmuştum. Sistem internette dolaşırken falan 32-35 derece işlemci zaten. CPU fan düşük devirde. Testte bir anda fanlar arttı sonra azaldı zaten. Anlamadım tam olarak ne oldu.

Hangi termal macun sürülü?

Testlerde Max 4.9Ghz gördüm. Oyunlarda 4.7-8 oluyor.

Arctic MX-4
Biosta AVX ayarını -2 yaparsanız AVX kullanıp aşırı yüklenen uygulamalarda 200Mhz yavaş çalışır işlemci. Bildiğim kadarıyla oyunlar etkilenmez.
Birde Aida64 kurup onun stress testini yapar mısınız? Bakalım onda değerler nasıl olacak.
"Aida64 System stability test" ilk 3 seçenek seçili olsun.

Biosta AVX ayarını -2 yaparsanız AVX kullanıp aşırı yüklenen uygulamalarda 200Mhz yavaş çalışır işlemci. Bildiğim kadarıyla oyunlar etkilenmez.
Birde Aida64 kurup onun stress testini yapar mısınız? Bakalım onda değerler nasıl olacak.
"Aida64 System stability test" ilk 3 seçenek seçili olsun.
Deneyeceğim. Ayrıca Prime95'den sonra CPU-Z'den yaptığımda bir sorun olmamıştı onu da söyleyeyim.
Hangi termal macun sürülü?
Arctic MX-4

Deneyeceğim. Ayrıca Prime95'den sonra CPU-Z'den yaptığımda bir sorun olmamıştı onu da söyleyeyim.

Arctic MX-4
Prime95 AVX kullandığı için aşırı yükleniyor işlemciye, diğer testlere göre çok fazla ısınıyor CPU doğal olarak. AVX ayarını da kısarsanız daha önce yazdığım gibi, işlemciyi korumuş olursunuz.

Ben de denedim, 9900KF 5Ghz OC lu , AVX -2 , 240 mm arctic sıvı soğutucu.
4800Mhz, 1.295 V prime95 en üstteki test ile 82C , sizdeki soğutucu ile 5Ghz e yakın çalıştı ise 99C görmesi normal.
Aida64 stress test : 73C

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı