i9 9900K alınır mı?

ReznooW

Megapat
Makaleler
1
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Kuyumcu
3000TL'ye delidli i9 9900K buldum ve açıkçası fiyat olarak uygun geldi. Delidli olması da bir güzel geldi. Sizce mantıklı mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_67.png
    Screenshot_67.png
    544,3 KB · Görüntüleme: 107
Son düzenleyen: Moderatör:
9. nesilde termal ped yok. Yani delid işlemi yapılamaz diye biliyorum. Termal lehimli. Termal lehimli işlemciye delid yapmaya kalkışılmışsa bozulmuştur.
Delid konusunda yanlışım varsa düzeltin ama 7. nesilden sonraki işlemcilerde termal pad kullanılmıyor diye biliyorum. Bu konuyu iyi araştırmak lazım.

Anakartınız nedir?

200-300 TL farkla 10850k alınabiliyorken almam. Ayrıca pahalı fiyat.

Eki Görüntüle 1015959

3500 TL'ye 5800X var. Bu işlemciler 9900K'den daha iyi.

Ekran kartı PSU hariç sistemi baştan dizicem i7 3770K hala işimi görsede hafiften frenliyor ve neredeyse limitine geldim daha üst kart alsam darboğaz olacak.

9. nesilde termal ped yok. Yani delid işlemi yapılamaz diye biliyorum. Termal lehimli. Termal lehimli işlemciye delid yapmaya kalkışılmışsa bozulmuştur.
Delid konusunda yanlışım varsa düzeltin ama 7. nesilden sonraki işlemcilerde termal pad kullanılmıyor diye biliyorum. Bu konuyu iyi araştırmak lazım.
i7 8700K'yı delidledim. Termal macun kullanılmış. Ama evet sanırım 9. nesil ve üstünde lehim kullanıyorlar. Ama onu da sökmenin yolu var.

Yeni konular

Geri
Yukarı