i9 9900K GTX 1070 Sisteme macOS Kurulur mu?

KaptanWH

Decapat
Dostlar merhaba.

Aslında konu açma fikri konusunda henüz tam emin değildim, daha fazla kaynak, rehber denemek belki çözüm olabilirdi fakat başarısız deneyimler motivasyonumu düşürüp, macOS denemelerinden vazgeçirme noktasına getirdi. Bu sebeple ben de işi bilenlere danışmak istedim.

Öncelikle sistemimi tanıtmak ile başlayayım;
MSI Z390 GAMING Edge AC
Intel i9 9900K
MSI GTX1070
1TB M.2. SSD +1TB SATA + 750 GB SATA
16 GB 3200MHZ DDR4

Yapmak istediğim şey,
Windows 10 Pro kurulu olan M.2. SSD diski ikiye bölüp diğer kısmında da MacOS kurmak, SATA diskleri de her iki işletim sisteminden ulaşılabilir depolama birimleri olarak kullanmak.

Neleri denedim?
HighSierra ve Mojave sürümlerini Technopat linklerinden denedim, başka bir kaynaktan da yine HS kurulumu yapmayı denedim.
Bütün denemelerde başarısız oldum. Genel olarak yükleme ekranına geçemedim diyebilirim, Mojave rehberinde karşılaşılan hataları yaşadım çözümlerini uyguladım yine olmadı. BIOS ayarlarında bir şeyleri yanlış yapmış olabilir miyim bilmiyorum ama sürümün güncel olduğuna eminim.

Sistemime uygun bir kaynak rehber linki ya da çözüm önerisi; en kötü ihtimalle "O sisteme şu sebeple MacOS kurulamaz" şeklinde bir cevap benim memnun eder.

Şimdiden cevap veren herkese teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı