Core i9 9900K GTX 1070 Sisteme macOS Kurulumu

KaptanWH

Decapat
BIOS ayarlarını sıfırlayıp bulduğum bir kaynaktan ayarları yaptım,

MSI Hackintosh Bios ayarları.png

Ayarları yaptıktan sonra Techonopat Rehberinden HighSierra 10.13.6 yazdırdığım disk ile başlattım.
EndRandomSeed hatası ile kurulum durakladı, USB'ye dokunmamla devam etti bir süre.
Son olarak;
IOReturn IONVMeController.png

IOReturn IONVMeController: hatası ile karşılaştım. Araştırıyorum.
Başarısızlıkta geldiğim en son noktayı paylaşmak istiyorum sizinle umarım bir yol gösteren bulunur. @Recep Baltaş

Sistem özellikleri:
MSI Z390 GAMING Edge AC
Intel i9 9900K
MSI GTX1070
1TB M.2. SSD +1TB SATA + 750 GB SATA
16 GB 3200MHZ DDR4

Yapılan BIOS Ayarları görselleri:

Bios ayarları (2).jpegBios ayarları (3).jpegBios ayarları (4).jpegBios ayarları (5).jpegBios ayarları (6).jpegBios ayarları (7).jpegBios ayarları (8).jpegBios ayarları (9).jpegBios ayarları (1).jpeg

Aldığım hata ekranı:

hata ekranı.jpeg

Sorunun çözümünü bilen ya da tavsiye vermek isteyen bir bilge kişi arıyorum.
Şimdiden teşekkürler.
EFI dosyasını değiştirerek kuruluma ekstra boot arg eklemeden ayar yapmadan kurulum boot ettiğim gibi başladı.
NVMe diski görmediği için sistemde takılı Sata disklerden birine kurdum.
Kurulum sonrası çalışmayanlar:
Anakartta dahili olan Intel® Wireless-AC 9462 card Wifi çalışmadı.
Ekran kartı GTX 1070 çalışmadı.
Ses çıkışı çalışmıyor.
NVMe ile ilgili başka bir config dosyası ile aynı Efi kurulumunu deneyeceğim. Wifi için çözümün olmadığını öğrendim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvidia ekran kartın için terminali aç ve bu kodu girip dene.
Kod:
bash <(curl -s https://raw.githubusercontent.com/Benjamin-Dobell/nvidia-update/master/nvidia-update.sh)
Ses için bu rehberi dene.

İlk mesaj biraz karmaşa içeriyor diye bu mesajda daha anlaşılabilir karmaşadan uzak bir anlatımla deneyimimi aktarmak istiyorum.
Sistem özellikleri:
MSI Z390 GAMING Edge AC
Intel i9 9900K
Nvidia GTX1070
1TB M.2. SSD +1TB SATA + 750 GB SATA
16 GB 3200MHZ DDR4

BIOS ayarları bazı anakartlarda farklılıklar gösteriyor, rehberleri takip etmek istenildiğinde bir anakartta bir menüde olan diğer anakartta çok alakasız bir yerde olabiliyor. Paylaşacağım BIOS ayar görselleri benim anakartım için kurulumu sorunsuz gerçekleştirebilecek bir ayardır.

Bios ayarları (2).jpegBios ayarları (3).jpegBios ayarları (4).jpegBios ayarları (5).jpegBios ayarları (6).jpegBios ayarları (7).jpegBios ayarları (8).jpegBios ayarları (9).jpegBios ayarları (1).jpeg

Daha sonra indirdiğim bu EFI dosyasıyla hiçbir boot arg eklemeden kurulumu sata diskime gerçekleştirdim. NVMe Disk bu Efi dosyasıyla disk izlencelerinden görünmüyor. Kurulum sonrasında anakartta dahili olan Wifi kartı Intel olduğu için çalışmayacağını farkettim.
Diğer çalışmayan ses ve grafik kartı için arkadaşların önerilerini yapmak yeterli.
Ayrıca NVMe Disk kurulumu için şöyle bir config dosyası ile işlem yaptım. Kurulum yine başarılı oldu ancak kurulum sonrasındaki ilk yeniden başlatma yapılırken elma logosu göründü ve üzerinde bir çarpı işareti belirdi. Öyle kaldı.
Buradan sonrasına devam edecek vaktim olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı