i9-9900K Overclock Yapma

Cellat006

Hectopat
Selamlar;

i9-9900K İşlemci kullanıyorum, AI Suites programı ile overclock yapmayı denedim, yaptım, fakat Cinebench R20 testinde testi durdurdu, OCCT testinde ise mavi ekran verdi. Nedir bu işin yolu-yorda mı? Hangi kısımda hangi ayara nasıl bir müdahale ile serin ve stabil bir overclock yapabilirim? Amacım 5 GHz bu arada, çok yüksekte gözüm yok. Sistem özellikleri aşağıdaki şekildedir.

Şimdiden teşekkür ederim tüm yönlendirmeler için.

1587748026300.png

Son düzenleme:
Intel overclock içeriğini çok bilmiyorum ama sıvı soğutma yükte 75'de tutacaktır. 5.0 GHz çıkmak için voltaj vermelisin vermezsen, bilgisayar kapanacaktır.
Kullandığım soğutma Asus Rog Strix LC 240 modeli stok halinde yükteyken 87-89 arasında tutuyor ama voltaj verip stabiliteyi sağladığında değerleri stabilite sağlandığı için düşürür mü? Açıkçası çok mümkün olabilecek bir durum değil gibime geliyor. Intel tarafında destek verebilecek arkadaşlar olursa iyi olur aslında,tesekkur ederim bu arada.

Rica ederim ama montajda bir hata yapmış olabilirsiniz. 89 çok gibi geldi.
Açıkçası montajı kendim yapmadım,Sinerji Bilgisayar'dan montaj yapılmış olarak geldi ama macunu yenilemek fayda eder mi? Emin olamıyorum,çok taraftar değilim pompayı söküp tekrar takma konusunda,yanlış veya eksik birşey yapmaktan çekiniyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı