i9 9900K sistemde hangi bileşen yükseltilmeli?

Hocam sadece çekirdeğe bakarsak olay çok farklı yerlere gider. Ryzen 7 1700 8 çekirdekli ama Ryzen 5 5600 kadar iyi değil ve daha çok elektrik tüketiyor.

Bunun gibi düşünün.
Diğer özelliklere baktığımızda da 5800x3D nin daha iyi olduğunu göremedim hocam. Ayrıca bu işlemciler 3070ti ile darboğaz vs. bir sorun çıkarmaz değil mi? Amd alırsam anakartı da değiştirmem gerekecek.

Diğer özelliklere baktığımızda da 5800x3D nin daha iyi olduğunu göremedim hocam. Ayrıca bu işlemciler 3070ti ile darboğaz vs. bir sorun çıkarmaz değil mi? Amd alırsam anakartı da değiştirmem gerekecek.
R5 5600 bile 3080'i taşıyacak güçte. 3070 Ti ile darboğaz olmasına mümkünat vermiyorum. Önbelleği daha büyük ondan olabilir ayrıca daha yeni model bir işlemci ve 3D-V Cache teknolojisi içeriyor. O yüzden adında 3D var ama bu 3D konusuna pek hakim değilim. @GalaxySal450 ve @messinicocugu daha iyi bilir.

3D işlemciler hem tekli çekirdek gücü hem de daha çok ön belleği ile öne çıkıyor o yüzden performans farkı daha büyük.
Hocam 3070 Ti için hangi işlemciyi önerirsiniz? Öncelik FPS oyunları şuan aldığımdan daha fazla FPS almak istiyorum. Veya sistemde hangi parça için upgrade önerirsiniz?

Hocam 3070 Ti için hangi işlemciyi önerirsiniz? Öncelik FPS oyunları şu an aldığımdan daha fazla FPS almak istiyorum. Veya sistemde hangi parça için upgrade önerirsiniz?

5800x3D alabilirsiniz ve anakart olarak da buna bakabilirsiniz:

5900X 12, 5800x3D 8 çekirdekli neden önerdiniz anlayamadım. Tek çekirdek performansı dediğiniz olayla mı alakalı? Şu an için FPS oyunlarında performansı en önemli etken fakat uzun vaadede render almayacağımın da garantisi yok 🙂

Sadece çekirdek olarak bakarsanız eski 44 çekirdekli Xeon işlemciler piyasanın hakimi olurdu. 5800x3D bellek olarak ve cache teknolojisi ile tekli çekirdekte sağlam iş çıkartıyor. 7600X ile kapışıyor hatta bazı oyunlarda geçiyor.🙂

5800x3D alabilirsiniz ve anakart olarak da buna bakabilirsiniz:
Önerileriniz için teşekkürler kesinlikle değerlendireceğim. Farklı önerileri olan varsa açığım. İşlemciyi değiştirmeye karar verdim i9 9900K yerine 15k civarı bütçe ile, 3070 Ti kartla 1920x1080 çözünürlükte darboğaz vs. yapmayacak ve CSGO'da yüksek FPS sağlayacak bir model önerirseniz sevinirim.

Önerileriniz için teşekkürler kesinlikle değerlendireceğim. Farklı önerileri olan varsa açığım. İşlemciyi değiştirmeye karar verdim i9 9900K yerine 15k civarı bütçe ile, 3070 Ti kartla 1920x1080 çözünürlükte darboğaz vs. yapmayacak ve CS:GO'da yüksek FPS sağlayacak bir model önerirseniz sevinirim.

Bu bütçeyle böyle bir üçlü bile kurarsınız.

Bu bütçeyle böyle bir üçlü bile kurarsınız.
Şuan kullandığım Ram Corsair 3200MHz 32 GB. Değiştirmeye gerek var mı sizce? İşlemci için ayrılan bütçeyi artırıp Ryzen 9 7900X gibi bir işlemci nasıl olur?

Şu an kullandığım RAM Corsair 3200MHz 32 GB. Değiştirmeye gerek var mı sizce? İşlemci için ayrılan bütçeyi artırıp Ryzen 9 7900X gibi bir işlemci nasıl olur?

AM5 sadece DDR5 desteklediği için DDR5'e geçmek zorundasınız o yüzden RAM'leri satabilirsiniz ve bütçe yeterse 7900 alabilirsiniz.

Geri
Yukarı