i9 9900K sisteme RAM önerisi

Direk bir değer söyleyemem. YouTube'da testleri oluyor bakabilirsiniz. 200TL farka değer mi? Bence değmez.

Ben Corsair'i almayı düşünüyorum. Hem CL değeri olarak daha güzel bir değere sahip onu geçtim daha kaliteli bir marka ve yeni bir ürün 2-3 ay önce tanıtıldı diye hatırlıyorum bu modeli dediğiniz gibi olmadı OC yaparak yine MHz değerini yükseltip kullanımı daha da iyileştirir diye düşünüyorum baktım farklarına ama öyle aman aman bir farkı göremedim bilmiyorum her video farklı telden çalıyor AMD sistemi olmadığı için pek takılacak gibi bir şey değil diye düşünüyorum sizce haklı mıyım?

Ben Corsair'i almayı düşünüyorum. Hem CL değeri olarak daha güzel bir değere sahip onu geçtim daha kaliteli bir marka ve yeni bir ürün 2-3 ay önce tanıtıldı diye hatırlıyorum bu modeli dediğiniz gibi olmadı OC yaparak yine MHz değerini yükseltip kullanımı daha da iyileştirir diye düşünüyorum baktım farklarına ama öyle aman aman bir farkı göremedim bilmiyorum her video farklı telden çalıyor AMD sistemi olmadığı için pek takılacak gibi bir şey değil diye düşünüyorum sizce haklı mıyım?

Anakart olarak Z490 alacaksanız bunlara biraz takmalısınız. OC yaparım diyorsanız Corsair daha iyi olur. Öbür türlü markaya bakmanıza gerek yok, XPG modeli de stok ayarlarda kullanılacaksa gayet güzel. Gerçi XPG olanın çipleri hakkında bilgim yok. @MisakiTaro biliyordur.

Saat geç oldu diye mi bilmiyorum ama hiç yardımcı olan yok öyle bilgi vererek sizin dışında teşekkür ederim hakkımı Corsair tarafından kullanmayı tercih ediyorum. Üzmez diye düşünüyorum arada 2-3 FPS fark olacaksa 200TL vermenin bir anlamı yoktur herhalde.
@turkkomandosu hocam ben bir şey merak ettim de Corsair ramine b-die ile geliyor demişsiniz onu nereden biliyorsunuz kaynağını vs?

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• image0.jpg
    image0.jpg
    142,6 KB · Görüntüleme: 22
@BenCihad @turkkomandosu hocam kendim gittim aldım hemen QP Bilişim'den :D kargoya bırakmadım işi açıkçası. Hem hava değişikliği oldu hem beklemeden ürüne sahip oldum. Warzone oyununda bu sistemle gerçekten psikolojim bozulmuştu şu anda performansım o kadar iyi ki ekran kartım 51 derece çalışıyordu yüke girmiyordu fan bile açmıyordu 100-110 FPS ile oynuyordum şu an kart 60 derece ve 160-200 FPS oynuyorum hocam Singel Channel ile Dual Channel arasında gerçekten bu kadar fark olduğunu bilmiyordum oyun 110 FPS de kasıyormuş gibi geliyordu diyordum herhalde 110-120 FPS de oyunu kasan takılan tek oyuncu benim şu an o kadar zevk alıyorum ki oyun oynarken 3 aydır bu sistemi boşa kullanmışım abartmıyorum hocam.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Üçüde gayet güzel ekstra olarak Crucial Ballistix veya HyperX, Kingston gibi markalar da önerebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı