i9 9900K ve 2080 X Trio Düşük FPS

Computer Sosyal

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kullanmış olduğum sistemde Bir problem var gibi hissiyatım var. Sistem düzgün çalışıyor ancak F1 2019'da sabit 72 FPS, ETS 2'de 2K'da Ultra ayarlarda 80-90 FPS, ETS 2'de sıcaklığın 82 dereceye kadar çıkması da var. 360mm sıvı soğutma sistemde var. Kasa Power düğmesine bastıktan sonra monitörde siyah ekranla karşılaşıyorum ve İngilizce kelimeler yazmakta. Bu sorunu zor da olsa çözdüm. Defalarca RAM'leri çıkarıp, taktım çözdüm.
Sistem:
  • Intel Core i9 9900K İşlemci
  • MSI GeForce RTX 2080 Gaming X Trio Ekran kartı
  • MSI MPG Z390 GAMING PRO Carbon ac modeli ANAKART
  • Corsair 32 GB (2x16) 3200MHz RAM
  • Corsair 850W+80Plus Full modüler güç kaynağı
  • Thermaltake Water 3.0 360 ARGB Sync 360mm İşlemci Sıvı Soğutucu
  • Kasa: Thermaltake View 71 Tempered Glass RGB Plus Edition Full Tower Gaming Kasa
Not: Windows ve BIOS günceldir.

Sıvı soğutmanın tam oturduğu düşüncesindeyim yani bana oturmamış hissiyatı oluşturmadı. Bana sorun var ama neyden kaynaklanıyor bilmiyorum ekran kartını servise gönderdim ekran kartında herhangi bir soruna rastlanmadı.

Manuel ramlare overclock yapmadım XMP'den açıp kapatıyorum.

Termal macunda sürdüyseniz bir de fanlar dönüyorsa muhtemel anakarttan overclocktan olabilir düşüncesinden başka bir şey gelmiyor aklıma hocam.

Sisteminiz çok kaliteli parçalardan oluşuyor, neyin buna neden olduğunu anlamadım. Herhangi bir parçaya overclock yaptınız mı?

Yok hocam yapmadım bu sorun sebebi ile sisteme format attım zaten ayrıca BIOS'a reset attım ama FPS düşüklüğü var değil mi bunu diyen bitek ben değilim bana bir yerde bir uyumsuzluk ya da bir parçada az da olsa sorun var gibime geliyor tabii sorunu bilmiyorum.
Termal macunda sürdüyseniz bir de fanlar dönüyorsa muhtemel anakarttan overclocktan olabilir düşüncesinden başka bir şey gelmiyor aklıma hocam.

Termal macun sürülü hocam bende ona baktım gecen gün sorun yok o konuda.

Evet, bir FPS düşüklüğü var. 1050 Ti ile bile 1080P'de sabit 60FPS, belki daha fazladır bakmadım, ETS oynuyorsam siz 2K'da en az 200 FPS almanız lazım.

Bende öyle düşünüyorum bir de sistemde 32 GB RAM var. Ancak sistem çalışıyor tuhafıma giden de o yani nerede sorun olabilir neyden kaynaklı bu PSU'da güçlü bir PSU 850W+80Plus Full modüler. Benim kanaatim ya anakartta bir sıkıntı var ya da RAM uyumsuzluğu çünkü RAM'ler de sorun yok RAM'ler Corsair 32 GB (2x16 GB) Vengeance RGB Pro siyah 3200MHz CL16 DDR4 Dual kit RAM.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı