i9 9900KF işlemci kaç voltajda çalışmalı?

KusursuzGT

Hectopat
Galiba ben yanlışlıkla overclock yapıp voltaj arttırmış olabilirim diye düşünüyorum. i9 9900KF işlemci normal olarak kaç voltajda çalışmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Galiba ben yanlışlıkla overclock yapıp voltaj arttırmış olabilirim diye düşünüyorum. i9 9900KF işlemci normal olarak kaç voltajda çalışmalı?
Her işlemci için sweet stop denilen nokta farklıdır. Deneme yanılma ile bulunur. Eğer deneyimli değilseniz anakartınızdan "auto" seçin. O.C derin bir konu. Her silikon farklı kalitede olabiliyor. Özellike 9. Nesil i9'larda İntel 9900KS diye bir seri çıkardı. Golden core denilen O.C için daha uygun seri idi bu model.

Hocam anakartım Z390 Gaming X BIOS da nereden yapabilirim Auto denilen yeri.
Anakart modelinizi youtube üzerinden aratın. Bios ayarları için ordan kopya çekin veya hiçbirini yapamıyorsanız tüm ayarların sıfırlandığı bir kısım olması lazım orayı seçip tekrar XMP aktive edin. Direkt göremediğim için yanlış yönlemdirmek istemem.

Her işlemci için sweet stop denilen nokta farklıdır. Deneme yanılma ile bulunur. Eğer deneyimli değilseniz anakartınızdan "Auto" seçin. O.C derin bir konu. Her silikon farklı kalitede olabiliyor. Özellike 9. nesil i9'larda Intel 9900ks diye bir seri çıkardı. Golden Core denilen O.C için daha uygun seri idi bu model.

Hocam Auto da varsayılan çok fazla voltaj veriyor siz bir araştırsanız kaç voltaj normal olarak belirttiğim işlemcide yeterli olacaktır.

BIOS pilini sokun.
5 dakika bekledikten sonra takın.

Dosya Ekleri

• 1627142690977.png
    1627142690977.png
    269,1 KB · Görüntüleme: 32

Yeni konular

Geri
Yukarı