i9 9900KF sistem toplama

tayguncifci

Kilopat
Daha fazla  
Benim sorum şu. Yeni PC toplamaya başladım ve gerçekten çok iyi sistem olsun istiyorum. İşlemci tarafında şu an seçimin i9 9900KF.
Ancak…….
Duydumki Intel yeni 14.nesil işlemcileri geliyor ve bayağı iyi deniyor. Bir soker değişikliği yapacak. Yani 1700 pin bitiyor. 1800 pin (küsuratı olabilir) geliyor. Bu yeni pin 3 nesil sonrasına kadar değişmeyerek destek verecek.
Şimdi beklemek ile beklememek. İşte asıl mesele bu :)))

4090'lı sistem de toplanır bu kafadayken, yine de maksimum bir kriteriniz olsun.
Çok özür dilerim herkesten işlemciyi yanlış yazmışım. 13900K işlemci olacaktı.

Çok özür diliyorum. İşlemci seçimini başlıkta yanlış yazmışım. İ9 13900K işlemci olacaktı.
Yani soru şuydu tekrar edersem.
İ9 13900K almayı düşünüyorum ama intel yeni 14. Nesli bu yılın ilk çeyreğinde çıkaracak diye biliyorum. Ve pin değişikliği yapacak. Yeni pin 1851 olacak ve yaklaşık 3 nesile kadar destek verecek. 14. Nesil beklenmelimi. Soru buydu

Son düzenleme:
Çok özür dilerim herkesten işlemciyi yanlış yazmışım. 13900K işlemci olacaktı.

Çok özür diliyorum. İşlemci seçimini başlıkta yanlış yazmışım. İ9 13900K işlemci olacaktı.
Yani soru şuydu tekrar edersem.
İ9 13900K almayı düşünüyorum ama intel yeni 14. Nesli bu yılın ilk çeyreğinde çıkaracak diye biliyorum. Ve pin değişikliği yapacak. Yeni pin 1851 olacak ve yaklaşık 3 nesile kadar destek verecek. 14. Nesil beklenmelimi. Soru buydu
AMD X3D işlemcileri birkaç ay sonra çıkaracak onu bekleyin.

Geri
Yukarı