i9 9900KF ve GTX 1660S sistemde Metin 2 kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Vainqueur

Centipat
Merhabalar, ağırlıklı olarak Metin 2 oynadığım için işlemci ve RAM'i yüksek tuttuğum bir sistem topladım fakat Metin 2'de kalabalık yerlerde 30 FPS'e kadar düşüyor oyun. Çoğu şeyi denedim bir çözüm bulamadım, bilen varsa yardımcı olabilir mi? Daha düşük sistemdeki arkadaşlarım sorunsuz oynamakta. Sistemim aşağıdaki gibidir:
i9 9900KF işlemci.
ASUS TUF Z390 PRO GAMING anakart.
G.Skill Trident Z Neo 32 GB (2x16) 3600MHz CL16 RAM.
ASUS ROG STRIX GTX 1660 Super Gaming O.C.
Corsair VS550 550W 80+ PSU.
Acer KG241QPBIIp 144Hz 1ms.

O tamamen Metin2 ile kaynaklı. RX 580 ile bende de kasıyor ki sizin ekran kartınızın yanına yaklaşamayacak bir kart. Oyun seçeneklerinden market isimlerini gizle derseniz sorununuz çözülür. Market açmak için de üstüne tıklarsanız olur. Tek eksik isim olmadığı için uzaktan açamazsınız.
Edit:Kartı 2060 gördüm kankam 1660mış

O tamamen Metin 2 ile kaynaklı. RX 580 ile bende de kasıyor ki sizin ekran kartınızın yanına yaklaşamayacak bir kart. Oyun seçeneklerinden market isimlerini gizle derseniz sorununuz çözülür. Market açmak için de üstüne tıklarsanız olur. Tek eksik isim olmadığı için uzaktan açamazsınız.
Edit: Kartı 2060 gördüm kankam 1660MIŞ.

Anlayamıyorum bir türlü oyun ayarlarından hiçbir şey gizlemeden kalabalık savaşlara giren, pazar alanında kasmadan gezen arkadaşlar var. Birisi R5 2600 ve RX 590 kullanıyor diğeri ise i7 8700 ve GTX 1080 Ti...
Anlayan yok galiba, oyun eski demekten başka çözümü olanda yok. Üstte verdiğim örnek parçalarla gayet iyi oynuyorlar. Anlayan birisi yok mu gerçekten koca forumda?

Son düzenleme:
Ekran kartının sürücüsünü güncelle.

Bütün sücücüler güncel, oyun eski olduğu için GTX 1070'e geçmeyi düşünüyorum daha eski mimari bir kart olduğu için ama tam anlamıyla yardımcı olabilecek birilerine rastlamadım daha.
Ekran kartımı değiştirip GTX 1070 Ti'a geçtim fakat sorun aynı şekilde devam ediyor. Gerçekten yardımcı olabilecek kimse yok mu?

Son düzenleme:
Merhaba sorunuznuz çözüldümü bilmiyorum ama
RTX teknolojisinden kaynaklı oyun varken GTX teknolojisi ve yanlış hatırlamıyorsam RX teknolojisinede destek veriliyor ama RTX oyunun geliştiricileri oyuna desteği kestiğinde cıktı bu neden ile daha detaylı anlatırım isterseniz

Merhaba sorunuznuz çözüldümü bilmiyorum ama.
RTX teknolojisinden kaynaklı oyun varken GTX teknolojisi ve yanlış hatırlamıyorsam RX teknolojisinede destek veriliyor ama RTX oyunun geliştiricileri oyuna desteği kestiğinde cıktı bu neden ile daha detaylı anlatırım isterseniz.

Hayır hala çözemedim sorunu, oyun işlemci seçiyor galiba. Parçaları satıp daha düşük bir sistem toplamayı düşünüyorum bu yüzden. 8. nesil Intel işlemci kullananlarda pek sorun yaşayan yok gibi.

Hayır hala çözemedim sorunu, oyun işlemci seçiyor galiba. Parçaları satıp daha düşük bir sistem toplamayı düşünüyorum bu yüzden. 8. nesil Intel işlemci kullananlarda pek sorun yaşayan yok gibi.

Şimdi siz bir oyun yapsanız çok eski bu oyuna en son sistem desteği verir misiniz
Oyunlarda en yeni sistemlere fazla destek yok ben Delta Force Black down oynamıştım R5 2600'de 10 FPS oyun Pentium işlemcili PC imde kasmıyordu bu seçme olayı en yeni modellere destek verilmemesiyle alakalı büyük ihtimal ile daha yeni modellerdede bu sorun yaşanır.

Şimdi siz bir oyun yapsanız çok eski bu oyuna en son sistem desteği verir misiniz.
Oyunlarda en yeni sistemlere fazla destek yok ben Delta Force Black down oynamıştım R5 2600'de 10 FPS oyun Pentium işlemcili PC imde kasmıyordu bu seçme olayı en yeni modellere destek verilmemesiyle alakalı büyük ihtimal ile daha yeni modellerdede bu sorun yaşanır.

Ben destek verirdim şahsen. :) bu yüzden mecbur sistemi satıp i7 8700'lü sistem toplayacağım. Büyük ihtimal düzelmesi gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı