i9 9900KF + Z390M vs i7 10700KF+B460M PRO

Aynı soğutucu, artı olarak fanları vasat.

Sizinki 4 bakır bloklu bu 5 alternatif olarak attım
Daha ucuza bu da alanabilir 3 fanlı 6 bakırlı
2 bakırlı olan versiyonlarını bile kullananlar çok memnun

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son sözümü söyleyip gidiyorum, dediğim gibi ben olsam her şeyi bırakıp önce 11. nesili beklerim. Fiyatları netleşince de 11600K+ Z490 yapmaya çalışırım. Ama o işlemciyi soğutmak için, hele de O.C yapacaksanız( K serisi bir işlemci ve Z serisi bir anakart aldıysanız O.C de yaparsınız herhalde) gerçekten güçlü bir soğutmaya ihtiyacınız var. Hatta sıvı soğutma bile gerekebilir.

@BerkayZ87 hocam bir bakar mısın ya? O.C'li 11600K+ Z490'ı 200TL'lik soğutucular ile soğutabileceklerini sanıyorlar. 😀

Hocam, OC gerektiğinde yapmayı düşünüyorum Intel'in programından.

Son sözümü söyleyip gidiyorum, dediğim gibi ben olsam her şeyi bırakıp önce 11. nesili beklerim. Fiyatları netleşince de 11600K+ Z490 yapmaya çalışırım. Ama o işlemciyi soğutmak için, hele de O.C yapacaksanız( K serisi bir işlemci ve Z serisi bir anakart aldıysanız O.C de yaparsınız herhalde) gerçekten güçlü bir soğutmaya ihtiyacınız var. Hatta sıvı soğutma bile gerekebilir.

@BerkayZ87 hocam bir bakar mısın ya? O.C'li 11600K+ Z490'ı 200TL'lik soğutucular ile soğutabileceklerini sanıyorlar. 😀

OC kısmını unutmuşum 🤣

Güçlü bir sıvı soğutma lazım yoksa kışın soba bedavaya gelir. Ama belli de olmaz belki ucu ucuna yetebilir en son attığım

Bırak sansınlar. :)

Bu arada soğutucuda bakır boru sayısı hayati bir kriter olsaydı Freezer 34 alınmazdı. 4 borulu diye almayacak mıyız? :)

OC kısmını unutmuşum 🤣

Güçlü bir sıvı soğutma lazım yoksa kışın soba bedavaya gelir. Ama belli de olmaz belki ucu ucuna yetebilir en son attığım

Dediğim gibi "Z" serisi bir anakartı RAM hızından ve overclock dolayı seçtim. @BerkayZ87 i9 9900KF Isınan bir işlemci değil hocam fazla, gerçekten yetmez mi (overclocksuz)

Dediğim gibi "Z" serisi bir anakartı RAM hızından ve overclock dolayı seçtim. @BerkayZ87 i9 9900KF Isınan bir işlemci değil hocam fazla, gerçekten yetmez mi?
Kağıt üstünde yetse bile pratikte yetmeyeceğini düşünüyorum. TDP 95W yazılmış ama 9900KF gibi bir işlemcinin maksimum 95W çekeceğine inanmıyorum ben pek.

9900KF'nin yanına 200 TL'lik soğutucu hiç yakışmaz bu arada.

Kağıt üstünde yetse bile pratikte yetmeyeceğini düşünüyorum. TDP 95W yazılmış ama 9900KF gibi bir işlemcinin maksimum 95W çekeceğine inanmıyorum ben pek.

9900KF'nin yanına 200 TL'lik soğutucu hiç yakışmaz bu arada.

Hocam taş patlasa, 150W çeker, diğer konuma bir arkadaşın yorumu;

1616325013478.png

Siz bilirsiniz, kullanacak olan sizsiniz sonuçta.

Hocam, ölü soket dediğiniz bende anlıyorum ancak, yükseltme yapmayı düşünmüyorum ben bir sistem aldığımda en az 5 yıl kullanıyorum sonra satıp yeni sisteme geçiyorum, yani mantıklı geliyor bana sonuçta hala 4790k bile overclock edildiğinde Ryzen 5 3600 gücünde oluyor sonuçta 7 yıllık işlemci.

Hocam, ölü soket dediğiniz bende anlıyorum ancak, yükseltme yapmayı düşünmüyorum ben bir sistem aldığımda en az 5 yıl kullanıyorum sonra satıp yeni sisteme geçiyorum, yani mantıklı geliyor bana sonuçta hala 4790k bile overclock edildiğinde Ryzen 5 3600 gücünde oluyor sonuçta 7 yıllık işlemci.
Benim takıldığım nokta 9900KF alman değil, 200 TL'lik soğutma.

Geri
Yukarı